Зеленський підписав закон про деколонізацію топонімів: що це означає

Читать на русском

Органи самоврядування і військові адміністрації мають за пів року звільнити публічний простір від російських символів

Читать на русском
Зеленський підписав закон про деколонізацію топонімів
Зеленський підписав закон про деколонізацію топонімів

Органи самоврядування і військові адміністрації мають за пів року звільнити публічний простір від російських символів

Президент Володимир Зеленський підписав закон "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

"Присвоєння географічним об’єктам, юридичним особам та об’єктам права власності назв, що глорифікують, увічнюють, пропагують або містять символіку російської імперської політики, а також держави-терориста (держави-агресора) або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, населені пункти, дати, події, забороняється", - йдеться в документі.

Окрім цього у законі зазначається, що російське панування на українських землях супроводжувалось системними заходами, спрямованими на асиміляцію українського народу, заборону та викорінення української мови та культури, руйнування його традицій, духовної культури та етнічної самобутності, а також систематичними масовими репресіями, наслідком яких стало знищення мільйонів людей.

Що цьому передувало

В січні Кабінет міністрів України зареєстрував у Верховній раді проект закону №8371, який унеможливлює діяльність в Україні релігійних організацій, керівний центр управління яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України.

За даними опитування КМІС, 78% українців вважають, що держава в тій чи іншій мірі має втрутитися в діяльність УПЦ (МП). Зокрема, серед них 54% вважають, що ця церква має бути повністю забороненою в Україні.

Нагадаємо, Печерським районним судом Києва було обрано запобіжний захід чотирьом особам. Йдеться про людей, яких підозрюють у хуліганських діях на території Києво-Печерської Лаври

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.