Зеленський поспілкувався з журналістами: головні цитати

Президент торкнувся цілого ряду питань, починаючи від напруги довкола закону про НАБУ і САП, завершують перемовинами у Стамбулі

Зеленський поспілкувався з журналістами
Зеленський поспілкувався з журналістами. Фото - Getty images, колаж - Інформатор

Президент України Володимир Зеленський 24 липня поспілкувався з журналістами за підсумками перемовин у Стамбулі. Глава держави торкнувся цілого ряду питань, починаючи від напруження довкола скандального закону про НАБУ і САП, завершуючи результатами третього раунду перемовин.

Інформатор забрав ключові тези Зеленського щодо війни, переговорів, виробництва зброї, ситуації на фронті і довкола НАБУ та САП. 

Про НАБУ і САП. Зеленський зазначив, що у новому законі про діяльність НАБУ І САП не буде жодних обмежень. Утім, всі працівники антикорупційних органів, які мають чи мали родичів у Росії один раз на два роки будуть проходити перевірку на поліграфі. Глава держави додав, що НАБУ і САП не підпорядковуватимуться Генпрокурору. Щодо масштабних протестів через скандальний закон про обмеження НАБУ і САП, - Зеленський вказав серед причин відсутність діалогу.  

"Напевно, треба було робити діалог. Завжди треба комунікувати. Найважливіше зараз — це те, що є законопроєкт. Він зареєстрований. Я думаю, що за нього проголосують. Я хочу, щоб це відбулося", - додав президент. 

Проте, як пояснив президент, він зосереджений на питання війни в Україні.

"Тому що зараз в Україні питання номер один - це питання війни. Найголовніша проблема - війна. Головний ворог - Росія. Вам не подобається, що я часто кажу слово "війна"? Вона є просто. І це найбільший виклик. Важлива справедливість. В цьому випадку треба зробити справедливі кроки", - пояснив він.

Про повернення політв’язнів та журналістів. За підсумками третього раунду переговорів у Стамбулі вдалось домовитись про повернення політичних в’язнів та журналістів, які перебувають у російських в'язницях. 

"Ми почали працювати над списками. Тепер це категорія політичних в'язнів і журналістів. І ви знаєте, що ми не можемо обмінювати цивільних. Цивільних вони повинні відпускати. Тому шукаємо формат щодо списків. І з нашого боку, і з їхнього боку", — сказав президент.

Також Зеленський розповів, що російська сторона "почала говорити" про зустріч на рівні лідерів. На думку Зеленського, цього вдалось досягти завдяки операціям України на території Росії.

"Ми піднімаємо питання зустрічі на рівні лідерів публічно завжди. І вони зараз у розмові з нами почали про це говорити. Це вже рух у напрямку до якогось формату зустрічі", - додав він. 

Про зброю та дрони. Зеленський підтвердив, що виробництво дронів-перехоплювачів в Україні вже стартувало. За його словами, ці апарати відрізняються як вартістю, так і функціональністю.

У відповідь на запитання, чи налагоджене вже серійне виробництво дронів-перехоплювачів, президент відповів ствердно.

"Виробництво почалося. Є плюси, є мінуси. Плюси. Чотири компанії – хороші, спроможності будуть у десяти компаній. Чому кажу "будуть", бо одиночні вони виробили, грошей у них немає на це".

Також Зеленський акцентував увагу на масштабі фінансування, необхідного для цього напряму.

"Ціна виробництва - різна. Є дорожче, є дешевше, трохи різні спроможності, відповідно. Зараз ціна цього питання загалом і терміново - 6 млрд доларів".

У Києва, за словами Зеленського,  є запит на 10 систем Patriot, і вже отримано підтвердження поставок.

"Офіційно я отримав підтвердження Німеччини на дві системи, Норвегії — одна", - додав Зеленський.

Президент підтвердив, що домовився з Трампом про купівлю дронів. Вашингтон купуватиме українські БПЛА.

"США будуть купувати у нас дрони. Важливо підготувати цей договір на 10–30 мільярдів доларів", - додав він.

Щодо вироюництва ракет - робота продовжується. Україна все ще працює над отримання відповідної ліцензії. 

"З питанням ракет працюємо, ракети у нас є. Все ще боремось над ліцензією виробництва. Важливо, що у Німеччині з’являється майданчик. Виробництво. Поки що не у нас, але в європейців, з якими у нас хороші відносини", - додав він.

Про ситуацію на фронті. Президент додав, що у росіян немає нових успіхів на фронті. На ключових ділянках оборону тримають міцно, проривів ніде немає. 

"Вони не просуваються. Там дуже важко нашим хлопцям. І важко всюди. І “русским” дуже важко - це для нас добре. І “русские” не хочуть воювати. Окрім їх керівництва. І все це відчувається. Їх більше. Більший тиск. Більша мобілізація", - пояснив президент.

Він зауважив, що все це призводить до того, що більше ризиків є в України. Зеленський відзначив, що російські військові дійсно пробують зробити прорив, однак досі серйозних зрушень в них немає.

"Вони розуміють, що отримають по шапці. І тому вони роблять більш військово-інформаційні операції. Як ситуація з Покровськом", - зазначив президент.

Водночас на Сумщині ситуація покращилася. Утім, ворог і далі концентрує зусилля на окремих напрямках, які може подати як символічні "побєди". Особливо - на Дніпропетровщині, куди вони дуже хочуть зайти. 

"На Сумському напрямку у нас набагато краща ситуація, ніж була, для РФ умовний успіх — це Дніпропетровська область. Тому що вони з цього можуть робити інформаційні перемоги. Там така сама ситуація, як у Покровську. Суми залишаються їхнім інтересом, Покровський напрямок — залишається, Дніпропетровську область — дуже хочуть". - додав він. 

Читайте нас у Facebook

Image
Оперативні новини: Україна, світ, війна. Підпишись 👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити