“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Із представницею Канади Зеленський обговорив підготовку двостороннього документа про гарантії безпеки України
2 лютого, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Казахстану Касимом-Жомартом Токаєвим.Також глава держави провів особисту зустріч у Києві з міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі. Сторони обговорили підготовку двостороннього документа про гарантії безпеки України.
Про це Зеленський повідомив у своємуTelegram-каналі, де подякував народу Казахстану та бізнесу за надану Україні гуманітарну допомогу.
"Насамперед подякував за гуманітарну допомогу, надану нашій країні. Поінформував колегу про результати роботи безпекових радників щодо реалізації Української формули миру та підготовчих заходів перед проведенням Глобального саміту миру", - написав президент.
Крім того, Зеленський поінформував президента Казахстану про засідання Міжнародної коаліції за повернення примусово переміщених українських дітей, що проходить у Києві. Також лідери двох країн обговорили активізацію двосторонніх торговельно-економічних відносин і політичного діалогу.
Цього ж дня, 2 лютого, Володимир Зеленський зустрівся з міністром закордонних справ Канади Мелані Жолі. Обговорили подальшу підтримку України, спільну реалізацію Формули миру, розвиток системи гарантій безпеки для України, а також роботу Міжнародної коаліції з повернення українських дітей.
Президент України провів зустріч із міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі. Під час неї говорили про Формулу миру та гарантії безпеки для України, а також про повернення українських дітей додому. pic.twitter.com/if2p3A9j1r
— Інформатор (@informatorua) February 2, 2024
У жовтні минулого року Казахстан заборонив експорт 106 товарів у росію. Зокрема, йдеться і про технологічну продукцію. Держава-терорист могла використовувати їх у війні проти України. Серед технологічних товарів, які Казахстан тепер не відправлятиме у росію, були дрони та мікроелектроніка. Їх окупанти могли використовувати у військових цілях. Водночас відомо, що ці товари саме у Казахстані не виготовляли. Рф намагалася отримати їх через реекспорт.
У Євросоюзі ще у вересні попередили уряди Туреччини, Індії та Казахстану про можливе запровадження ембарго на постачання мікросхем та комплектуючих, які можуть використовуватися для створення озброєння. Тоді заявили, що заходи мають на меті зупинити реекспорт підсанкційної продукції до росії та Ірану.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.