Залужний розповів Зеленському, чому чекати прориву на фронті не варто, а на можливу відставку зреагував спокійно - Washington Post

Читать на русском

Головком вважає, що армія України не зможе швидко покращити свої позиції на фронті

Читать на русском
Відставка Залужного
Також генерал повідомив про необхідність мобілізувати значну частину людей

Головком вважає, що армія України не зможе швидко покращити свої позиції на фронті

В понеділок, 29 січня, головком ЗСУ Валерій Залужний зустрічався та розмовляв з президентом Володимиром Зеленським. Під час цієї відвертої розмови генерал заявив, що ЗСУ мають безліч проблем та чекати швидкого прогресу на полі бою не варто. Голова ж держави запропонував головкому піти у відставку задля "оновлення" армії.

Цю новину Залужний сприйняв "спокійно". Він окреслив президентові виклики, з якими стикнеться його можливий наступник, зазначає The Washington Post. 

Видання пише, що головком повідомив голову держави про неможливість ЗСУ дати швидкий прогрес на полі бою найближчим часом. Все через ряд проблем, які має армія. 

Зеленський же, за даними джерел, заявив генералу про необхідність зміни керівництва Силами оборони для "оновлення". Він також додав, що суспільство все більше втомлюється від війни, а допомога Заходу скорочується. 

У відповідь, за даними журналістів, Залужний докладно виклав проблеми, з якими стикнеться його наступник. Серед цих викликів - значна кількість росіян, їхня технічна оснащеність тощо.

"Будь-який новий командувач, як і раніше, боротиметься з більшими і краще збройними силами у війні, яка зайшла в виснажливу, болісну, тупикову ситуацію. Новому командувачу, як і раніше, буде потрібна значна притока додаткових солдатів, щоб заповнити втрати і відповідати плану росії з відправки в бій ще 400 000 військовослужбовців. А українським силам все одно знадобиться найбільше: зброї, боєприпасів, транспортних засобів та іншої техніки", - так, за версією WP, говорив Залужний.

Видання зазначає, що Зеленський все це "уважно вислухав". Сам головком на можливе звільнення відреагував спокійно. За даними журналістів, указ про зняття Залужного з посади очікується вже найближчим часом. 

Відставка Залужного: буде чи ні? 

Нагадаємо, що ввечері 29 січня в інфопросторі активно почала ширится новина про те, що Залужного відправляють у відставку. Про це написали майже всі ЗМІ, медіа, експерти, багато політиків тощо. Втім, потім виявилося, що все це неправда - принаймні поки що. 

Станом на зараз головком досі перебуває на своїй посаді. Тим не менш, тема не "заглохла" і розкручується досі. Є велика вірогідність того, що конфлікт між вищим політичним та військовим керівництвом уже ввійшов у таку фазу, коли звільнення генерала Залужного є лише питанням часу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.