У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Києву не готові надати чітку формулу приєднання до Альянсу, оскільки наразі на фронті ситуація розвивається "динамічно", пояснили у Білому домі.
Україна потребує конкретики щодо умов, які їй необхідно виконати для того, щоб стати членом НАТО.
Про це під час засідання Ради Україна-НАТО 12 липня заявив президент Володимир Зеленський.
"Окремо хочу звернути увагу на формулювання щодо "умов", до яких маємо прийти, щоб отримати запрошення в НАТО. Абсолютна більшість наших людей розраховує на конкретику щодо цих умов. Ми сприймаємо їх саме як безпекові умови. Ми розуміємо, що Україна не може стати членом НАТО, поки триває війна. Але потім це буде наша спільна сила – коли Україна приєднається до Альянсу", - наголосив Зеленський.
Президент також висловив подяку партнерам за те, що вони погодили скасування ПДЧ для вступу України до Альянсу.
Водночас радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван зазначив, що члени НАТО на саміті у Вільнюсі не надали точного формулювання умов вступу України до Альянсу з огляду на те, що ситуація на фронті є "динамічною".
“Я добре розумію бажання України бути в НАТО якнайшвидше, це абсолютно їхнє право… Ми не надали механічної формули, тому що конфлікт динамічний, ситуація динамічна”, – сказав Салліван.
12 липня Зеленський зустрівся у Вільнюсі одразу з декількома лідерами країн НАТО. Зокрема, це канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак та очільник уряду Канади Джастін Трюдо.
Зеленський обговорював з ними збільшення обороноздатності України, посилення української ППО та майбутні гарантії безпеки для держави.
Зазначимо, що після першого дня саміту НАТО у Вільнюсі стало відомо, що Україна не отримала безпосередніх гарантій стосовно свого членства у військовому альянсі. Замість цього, Києву надали обіцянку повернутися до цього питання після завершення бойових дій та проведення реформ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.