У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Створена Рада дозволить зблизити відносини між Україною та НАТО
У середу, 12 липня, у Вільнюсі проходить другий і завершальний день саміту НАТО. В рамках заходу розпочалося інавгураційне засідання Ради Україна-НАТО. У ньому бере участь глава держави Володимир Зеленський.
Про це повідомляє Delfi. В рамках Вільнюського саміту НАТО стартувало засідання Ради НАТО-Україна. Про цей двосторонній формат члени Альянсу домовилися у прийнятій у вівторок, 11 липня, Вільнюської декларації. Створена Рада дозволить зблизити відносини між Україною та НАТО.
"Вітаю всіх присутніх з першим засіданням Ради НАТО-Україна. Це справді історичний момент. Союзники та Україна сидять разом як рівні партнери. І наша спільна мета – обговорити бачення безпеки євроатлантичного простору", - заявив на початку зустрічі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Представники країн-членів Альянсу та Зеленський вперше зібралися у форматі Ради Україна-НАТО. В її рамках наша країна із партнерами разом прийматимуть рішення на рівних.
На захід прибули президент Туреччини Реджеп Ердоган, президент США Джозеф Байден, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес, канцлер Німеччини Олаф Шольц, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Також на раді присутні керівник Офісу президента Андрій Єрмак, міністр оборони Олексій Резніков та віцепрем'єр-міністерка з питань євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
У межах участі в саміті НАТО Зеленський провів незаплановану зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном. Президент України докладно поінформував його про ситуацію на полі бою за основними напрямками наступальних операцій. Зеленський подякував Франції за масштабну військову допомогу, зокрема далекобійні ракети SCALP, і розповів про подальші оборонні потреби України, серед іншого – в інженерному обладнанні. Лідери домовилися працювати над розробкою багаторічної та прогнозованої програми оборонної підтримки України.
Раніше ми писали, що Столтенберг пояснив, що таке Рада Україна-НАТО. Крім того, Зеленський не збирається переконувати Байдена взяти Україну до НАТО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.