“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Зокрема, правочини PEP будуть перевіряти протягом всього життя
Президент України Володимир Зеленський підписав закон про протидію відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму. Документ вводить довічний статус публічно значущої особи (РЕР) для народних депутатів, суддів Верховного Суду, членів ВККС, Вищої ради правосуддя та інших топ-посадовців. Його ухвалення було необхідне для початку перемовин про членство України у Євросоюзі.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради. Завдяки закону правочини PEP будуть перевіряти не лише протягом трьох років після звільнення, а все життя.
Відомо, що глобальних змін у системі фінмоніторингу не буде. Втім, тепер їхні суб’єкти будуть докладати ще більше зусиль до оцінки своїх “ризикових” клієнтів.
Зокрема, вони мають не тільки перевіряти статус PEP на початку роботи, а й періодично взаємодіяти з клієнтами, щоб пересвідчитися, чи не скасували їм відповідний статус. Водночас він зберігатиметься безстроково, тому розшириться коло осіб, які підлягатимуть перевірці.
Термін Politically Exposed Persons використовують у сфері боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Йдеться про осіб, які займають високі державні або міжнародні посади, а також їхніх близьких родичів. В Україні до таких належать, зокрема, президент, прем’єр-міністр, міністри та їхні заступники, депутати, політичні діячі вищих рангів, високопосадовці судової системи, правоохоронних органів, юстиції, оборони, керівництво НБУ тощо.
Запровадження цього документа стосується пункту про відповідність українського законодавства стандартам FATF (Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей). Цього вимагали МВФ та ЄС.
Відомо, що Верховна Рада проголосувала за повернення довічного статусу політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕР) ще 17 жовтня. Після появи статусу в українському законодавстві посадовці почали стикатися з проблемами з обслуговуванням у банках. Фінустанови можуть або затримувати операції або ж взагалі відмовляти в обслуговуванні чи навіть блокувати рахунки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.