Зеленський підписав закон про олігархів: коли він набуде чинності

Читать на русском

Він набуде чинності через шість місяців після офіційного опублікування

Читать на русском
Зеленський підписав закон про олігархів: коли він набуде чинності

Він набуде чинності через шість місяців після офіційного опублікування

Президент України Володимир Зеленський невідкладно підписав ухвалений Верховною радою закон про олігархів. Він набуде чинності за пів року після опублікування.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на Офіс президента.

 "У всіх успішних країнах Європи немає такої гілки влади, як олігархи. Країни там працюють на користь своїх громадян, а не купки найбагатших", - заявив Зеленський.

Кого вважають олігархом

  • того, хто бере участь у політичному житті,
  • має значний вплив на ЗМІ,
  • займає монопольне (домінуюче) становище на ринку,
  • має активи на суму близько 2,3 мільярда гривень.

Як вирішуватимуть, хто олігарх, а хто ні

Рішення про визнання особи олігархом ухвалює Рада національної безпеки і оборони (РНБО), яку очолює президент Володимир Зеленський. Олігархам заборонять підтримувати політичні партії та купувати під час приватизації об'єкти великої приватизації.

Реєстр олігархів в Україні

В Україні з'явиться Реєстр олігархів. Якщо людина потрапляє до цього реєстру, їй заборонено прямо чи опосередковано фінансувати політичні партії та брати участь у великій приватизації. Особи, включені до Реєстру, будуть зобов'язані подавати декларацію – так само як інші чиновники.

Що має зробити чиновник, якщо він «контактував» з олігархом

  • Якщо чиновник (від президента і низ по вертикалі) зустрівся чи розмовляв з олігархом, то має також подати таку декларацію. Крім цього, олігарх має повідомити чиновника, що його включено до реєстру.
  • У випадках, якщо така зустріч публічна (офіційні заходи, судові засідання, наради), то до декларування вона не зобов'язує. В інших випадках декларацію слід подати не пізніше наступного дня після контакту.

Які наслідки

«Вийти» з Реєстру олігархів можливо. Для цього треба позбутися як мінімум двох ознак із переліку, передбаченого законом. Рішення про виключення людини приймає РНБО на підставі заяви олігарха.

Зазначимо, закон набуде чинності за пів року. Бізнесмени мають час, протягом якого вони можуть добровільно позбутися статусу олігарха, включаючи участь у політичному житті країни.

«Демократія – це закон і рівність. Підписав антиолігархічний закон, який докорінно змінює відносини між великим бізнесом і політиками. Тепер усі економічні гравці будуть рівними перед законом і не зможуть купувати для себе політичні привілеї. Зламати закон не дамо!» pic.twitter.com/mzohC11q8x

Нагадаємо, омбудсменка з прав людини заявила, що закон про олігархів Зеленського суперечить Конституції та порушує права людини. Крім того, семеро українців увійшли до списку Forbes. Серед них Ахметов, Порошенко та Пінчук.

Також Інформатор писав все, що потрібно знати про законопроєкт про олігархів, і як в Україні стежитимуть за їхніми контактами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.