Зеленський під час Ставки доручив налагодити роботу центрів бойової підготовки

Також обговорювали поточний стан готовності інженерного захисту на об’єктах критичної інфраструктури

володимир зеленський, навчання
Держава зобов’язана гарантувати якісну підготовку тим, хто її захищає, наголосив Зеленський

Президент України Володимир Зеленський 16 вересня провів Ставку верховного Головнокомандувача. Голова держави заслухав зведення щодо обстановки на фронті. Також були детальні доповіді обох розвідок – СЗР (Служби зовнішньої розвідки) та ГУР (Головного управління розвідки Міноборони України) – щодо намірів російських окупантів і ситуації в їхніх лавах.

Розвідники відзначили помітне погіршення дисципліни в російських підрозділах, зазначив Зеленський у Telegram. Але обговорювалися не лише проблеми окупантів. Зокрема, одним з ключових на Ставці був поточний стан готовності інженерного захисту на об’єктах критичної інфраструктури України та календар завершення робіт.

Також важливою темою були безпілотники. Зеленський, вочевидь, маючи на увазі Китай, нагадав, що "деякі найбільші держави-експортери компонентів для дронів" запроваджують експортні обмеження. Він запевнив: Україна знає, як зробити, щоб ці обмеження не стали для країни критичними.

"Питання номер три – центри бойової підготовки. Заслухав доповідь головного інспектора МО Ігоря Воронченка. Дав доручення Генштабу надати перелік заходів для покращення роботи центрів. Держава зобов’язана гарантувати якісну підготовку тим, хто її захищає", - наголосив президент України.

Нагадаємо, що в Україні можуть збільшити строк базової загальновійськової підготовки мобілізованих (БЗВП), бо якісна підготовка є одним з основних чинників збереження життя українського воїна. Відповідний проєкт буде розпочато у жовтні – листопаді цього року, повідомив головком ЗСУ Олександр Сирський.

Зеленський доручив налагодити роботу центрів бойової підготовки 1

Скільки в Україні триває підготовка мобілізованих без досвіду перед вирушенням на фронт

Як вказували Новини Live, за інформацією Міноборони України, терміни підготовки чітко закріплені в українському законодавстві та не змінюються. Підготовка військових складається із трьох етапів:

  • БЗВП (базова загальновійськова підготовка) – 30 діб відповідно до Закону України;
  • професійна підготовка залежно від військово-облікової спеціальності – від 14 діб до 50 діб;
  • колективна підготовка до 15 діб.

Таким чином, навчання для новобранців без попереднього військового досвіду може тривати 2-3 місяці. Протягом цього періоду майбутні військові набувають необхідних навичок та здобувають військово-облікову спеціальність. Зеленський розповів в інтерв'ю Liberation 31 липня, що українські військові проходять навчання щонайменше два місяці, а деякі – ще довше.

У ЗСУ розробили програму Сирського для збереження життя військових

У липні 2024 року у ЗСУ за дорученням Сирського, завершено розробку та розпочато впровадження комплексної програми дій під назвою "Збереження життя військовослужбовців". Ця ініціатива спрямована на підвищення безпеки та збереження життя українських воїнів на фронті. Серед ключових пріоритетів виділено:

  • Удосконалення підготовки українських захисників.
  • Підвищення якості навчання.
  • Покращення надання медичної допомоги на всіх етапах.
  • Забезпечення відпочинку особового складу, який виконує бойові завдання.

Важливий аспект реалізації програми – це відповідальність командирів підрозділів, на яких покладено максимальну відповідальність за збереження життя особового складу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube