Сирський хоче збільшити термін базової підготовки мобілізованих: що відомо

Проєкт розпочнуть у жовтні – листопаді 2024 року

Олександр Сирський, військові навчання, полігон
Сирський виступає за те, щоб українських новобранців навчали більше та краще – це допомагає зберегти життя воїнів

В Україні можуть збільшити строк базової загальновійськової підготовки мобілізованих (БЗВП). Якісна підготовка є одним з основних чинників збереження життя українського воїна. Тому для цього доречно докласти максимум зусиль.

Про таки плани 15 вересня у Facebook повідомив головком ЗСУ Олександр Сирський.Він розповів, що провів робочу нараду щодо цього питання за участі керівників органів військового управління, які займаються підготовкою, а також командирів бойових бригад і начальників навчальних центрів.

"Обговорили проблемні питання, які впливають на якість підготовки військовослужбовців і напрацювали шляхи їх вирішення. Розглянули напрямки вдосконалення навчальних програм", – проінформував головком ЗСУ.

Як зазначив Сирський, головну роль у тому, щоб підготовка була якісною, відіграють інструктори. Тому максимальна увага приділяється залученню вмотивованих інструкторів із бойовим досвідом.

"Також опрацьовуємо можливість створення Школи інструкторів, яка буде основним і єдиним джерелом якісно підготовленого інструкторського складу", – наголосив головком ЗСУ.

Крім того, триває робота щодо підвищення якості підготовки військовослужбовців у навчальних центрах, додав він.

"Працюємо над тим, щоб збільшити термін базової загальновійськової підготовки. Відповідний проєкт буде розпочато у жовтні – листопаді цього року", – підсумував Сирський.

Скільки в Україні триває підготовка мобілізованих без досвіду перед вирушенням на фронт

Як вказували Новини Live, за інформацією Міноборони України, терміни підготовки чітко закріплені в українському законодавстві та не змінюються. Підготовка військових складається із трьох етапів:

  • БЗВП (базова загальновійськова підготовка) – 30 діб відповідно до Закону України;
  • професійна підготовка залежно від військово-облікової спеціальності – від 14 діб до 50 діб;
  • колективна підготовка до 15 діб.

Таким чином, навчання для новобранців без попереднього військового досвіду може тривати 2-3 місяці. Протягом цього періоду майбутні військові набувають необхідних навичок та здобувають військово-облікову спеціальність.

Президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв'ю Liberation 31 липня, що українські військові проходять навчання щонайменше два місяці, а деякі – ще довше.

У ЗСУ розробили програму Сирського для збереження життя військових

У липні 2024 року у ЗСУ за дорученням Сирського, завершено розробку та розпочато впровадження комплексної програми дій під назвою "Збереження життя військовослужбовців". Ця ініціатива спрямована на підвищення безпеки та збереження життя українських воїнів на фронті. Серед ключових пріоритетів виділено:

  • Удосконалення підготовки українських захисників.
  • Підвищення якості навчання.
  • Покращення надання медичної допомоги на всіх етапах.
  • Забезпечення відпочинку особового складу, який виконує бойові завдання.

Важливий аспект реалізації програми – це відповідальність командирів підрозділів, на яких покладено максимальну відповідальність за збереження життя особового складу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube