Зеленський офіційно звільнив Костіна з посади генпрокурора

Президент України підписав указ про звільнення генерального прокурора

Костін
Костін був генпрокурором понад два роки

Президент Володимир Зеленський у четвер, 31 жовтня, звільнив Андрія Костіна з посади генерального прокурора України. Він підписав відповідний указ. Очікується, що найближчим часом президент внесе кандидатуру нового очільника Офісу генпрокурора.

Указ про звільнення Костіна оприлюднили на сайті Офісу президента. Документ датований 31 жовтня.

"Звільнити Костіна Андрія Євгеновича з посади генерального прокурора", - йдеться в указі.

костін 1

Андрій Костін обіймав посаду генерального прокурора України понад два роки. Його призначили на це місце 28 липня 2022 року.

Звільнення Костіна

Оголошення про відставку Костіна пролунало на тлі скандалу з 50 прокурорами Хмельниччини, які за допомогою голови МСЕК Тетяни Крупі оформили собі інвалідність. Крупу затримали 5 жовтня, а під час обшуку в її квартирі знайшлося понад 6 мільйонів доларів США готівкою. Журналіст Юрій Бутусов вважає, що ці прокурори завдяки Крупі отримали інвалідність 2 групи, яка дозволяла їм уникати мобілізації та отримувати пенсії. Сам обласний прокурор Олексій Олійник також мав подібну інвалідність, а після розголосу звільнився з посади. 29 жовтня Верховна Рада України підтримала постанову про звільнення Андрія Костіна з посади генерального прокурора.

Загалом протягом двох років до Андрія Костіна накопичилися численні претензії, які не обмежувалися лише останнім резонансним скандалом з "прокурорами-інвалідами" чи діяльністю його скандального заступника Олексія Вербицького (теж вже звільненого - ред.). Звільнення Костіна вже неодноразово обговорювалося, але Костіну вдавалося залишатися на посаді, хоча він тривалий час уникав написання заяви про відставку, а в умовах дефіциту кадрів Офісу президента не вистачало альтернативи для його заміни.

Ще більше обурення викликало те, що Костін зволікав з підписанням підозри для нардепа Артема Дмитрука, поки той не залишив Київ. Після наради у президента Костін заявив, що ситуація йому небайдужа, однак у соцмережах вже закликали до його звільнення.

За повідомленням "Дзеркала тижня", Костін часто був відсутній на робочому місці, через що отримав прізвисько "генпрокурор закордонних справ". Також перебуваючи на своїй посаді, він намагався уникати рішень щодо чутливих питань, що зменшувало його значення для Банкової. Четверо з його шести представників, підпорядковані радше заступнику голови ОП Олегу Татарову, орієнтувалися не на Костіна, а на розпорядження Банкової.

Натомість у міжнародних партнерів України до Костіна з'явилися зауваження через низьку ефективність у боротьбі з корупцією. На цьому наголошував держсекретар США Ентоні Блінкен під час переговорів з українським керівництвом.

Депутати також висловлювали критику через те, що за два роки Костін жодного разу не звітував перед Верховною Радою, хоча як колишній народний депутат мав би розуміти важливість такої співпраці. Через це головним джерелом інформації для парламенту щодо зловживання в ОГП стали журналістські розслідування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube