Збиття літака МАУ: Україна та партнери подали позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН

Тегеран проігнорував вимогу створити арбітраж щодо збиття ним пасажирського літака у 2020 році, тому довелося звернутися до суду в Гаазі.

МАУ
Міжнародна група звинувачувала Тегеран у відмові від прозорого розслідування

Україна, Канада, Швеція та Сполучене Королівство цього тижня подали до Міжнародного суду ООН позов проти Ірану за збиття літака української авіакомпанії МАУ рейсу PS752.

Спільна заява Міжнародної групи з координації допомоги жертвам авіакатастрофи оприлюднена на сайті МЗС України 5 липня.

"Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, зробили важливий крок у наших спільних зусиллях, щоб забезпечити притягнення Ірану до відповідальності за незаконне збиття рейсу PS752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", - йдеться у заяві.

Міжнародна група зазначила, що Іран не відповів на її вимогу створити арбітраж для вирішення спору щодо збиття літака, яка була надіслана ще 28 грудня 2022 року. Через це сторони цього тижня подали позов проти Ірану до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

"Тим самим (розпочали) провадження проти Ірану у зв’язку з порушенням ним Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації 1971 року", - зазначається в документі.

Автори заяви додали, що спільний позов до Міжнародного суду відображає їхню непохитну відданість досягненню прозорості, справедливості та відповідальності для усіх сімей жертв рейсу PS752.

Збиття Іраном літака МАУ

8 січня 2020 року над Іраном був збитий літак МАУ, який виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран - Київ. На борту перебували громадяни Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану та Великої Британії. Усі 176 осіб, серед яких громадяни України, девʼятеро членів екіпажу та двоє пасажирів, загинули. Спочатку Іран заперечував свою причетність до катастрофи, однак згодом визнав, що він помилково збив борт.

На початку 2022 року Іран офіційно відмовився від продовження переговорів щодо розслідування наслідків катастрофи. Канада, Швеція, Сполучене Королівство та Україна у спільній заяві 29 грудня 2022 року закликали Іран погодитися на арбітражний розгляд спору.

16 квітня 2023 року суд в Ірані виніс вироки 10 іранським військовослужбовцям у зв'язку з катастрофою українського пасажирського літака над Тегераном у 2020 році. Міжнародна група вважає, що розслідування не було прозорим та неупередженим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube