Збиття літака МАУ: чотири країни звернулися до Ірану

Читать на русском

Катастрофа рейсу Тегеран-Київ увійшла до 50 найбільших катастроф в історії авіації

Читать на русском
Збиття літака МАУ: чотири країни звернулися до Ірану

Катастрофа рейсу Тегеран-Київ увійшла до 50 найбільших катастроф в історії авіації

Україна та ще три країни закликали Іран забезпечити справедливість у справі про збиття українського пасажирського літакаУ вівторок, 4 жовтня виповнюється тисяча днів з моменту трагедії рейсу 752 (PS752) авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України". На борту авіалайнера перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. 

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України. Іран просять виконати свої міжнародно-правові зобов’язання. 

"Ми, міністри, які представляють Канаду, Швецію, Україну та Сполучене Королівство, стоїмо разом із родинами у скорботі у зв’язку з цією трагічною подією та вшановуємо пам’ять жертв, загиблих на борту рейсу PS752. Ми вкотре вимагаємо, щоб Іран виконав свої міжнародно-правові зобов’язання та забезпечив прозорість і справедливість у зв’язку зі своїми діями", - наголошується у заяві.

Координаційна група, яка займається розслідуванням справи про збиття літака, вдячна експертам з найбільших міжнародних університетів за їх допомогу. Детальніше про них можна прочитати за посиланням

"Продовжуючи наші зусилля з притягнення Ірану до відповідальності згідно з міжнародним правом, Координаційна група вдячна за внесок чотирьом високоповажним експертам з права: професору Паяму Ахавану, професору Гарольду Хонгджу Коу, пані Джессіці Уеллс і серу Майклу Вуду. Вони передали свій великий досвід нашим юридичним командам, які продовжують свою сумлінну роботу у відповідь на протизаконне та кричуще збиття Іраном рейсу PS752. Ми продовжуємо бути солідарними з родинами та близькими жертв збиття рейсу PS752", - йдеться у заяві. 

Що відомо про збиття літака 

8 січня 2020 року в Ірані розбився літак МАУ, який виконував рейс за маршрутом Тегеран — Київ. Тоді загинули 176 людей. На борту Boeing 737 були 11 громадян України, у тому числі 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини та Великобританії. Авіакомпанія подала позов проти Ірану через збиття українського пасажирського літака над Тегераном. Відповідачами у позові вказані — Іран і Корпус вартових ісламської революції. Позов містить вимоги компенсації від Ірану. У свою чергу Іран ігнорує переговори про компенсації. У червні країни "Групи семи" (Велика Британія, Італія, Канада, Німеччина, США, Франція та Японія) заявили, що продовжуватимуть підтримувати міжнародні зусилля з притягнення Ірану до відповідальності за збиття пасажирського літака рейсу PS752 авіакомпанії МАУ.

Раніше Інформатор писав, що Україна готова судитися з Іраном у справі про катастрофу літака МАУ. Крім того, розшифровка самописців підтвердила втручання у роботу літака МАУ. У справі про катастрофу українського літака в Ірані висунуто звинувачення 10 іранським чиновникам.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

Заголовне фото: з відкритих джерел

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.