Збірна України здобула непросту перемогу над австрійцями в матчі відбору на Євробаскет-2022

Перемога над збірною Австрії гарантувала збірній України участь у чемпіонаті Європи.

Про перебіг подій у відбірковому матчі повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У понеділок, 30 листопада, відбувся відбірковий матч чемпіонату Європи-2022 між баскетбольними збірними України та Австрії. Цей поєдинок проходив в Словенії, в зв'язку з рішенням ФІБА проводити спарені тури на майданчику однієї з команд-учасниць відбірної групи через загрозу поширення коронавірусу. У лютому команди вже зустрічалися між собою і тоді з рахунком 88:73 перемогла збірна України.

28 листопада збірна України програла збірній Словенії 73:84.Австрійці свій матч зі збірною Словенії провели 29 листопада, і також поступилися 64:77. Ще один учасник нашої відбірної групи збірна Угорщини покинула «бульбашку» в Любляні через позитивні результати тестів на COVID-19 у гравців команди. Матчі за участю угорської команди відбудуться в лютому 2021 року.

Збірна України виступала в наступному складі: Олександр Мішула, Іссуфу Санон, Анатолій Шундель, Денис Лукашов, Олександр Липовий, Віталій Зотов, Володимир Герун, В'ячеслав Бобров, Артем Ковальов, Сергій Павлов, Олександр Бєліков, В'ячеслав Петров, В'ячеслав Кравцов. Станіслав Тимофієнко отримав пошкодження і в матчі участі не брав.

Українці вперше в матчі вийшли вперед на четвертій хвилині. Липовий точно виконав триочковий кидок і зробив рахунок 8: 5. Дальній кидок у виконанні Мішули збільшив перевагу українців до чотирьох очок за три хвилини до кінця першої десятихвилинки. В цілому стартова чверть, в якій наші баскетболісти реалізували три дальніх кидка, залишилася за збірною України 16:14.

На старті другої чверті збірна України зробила ривок 5: 0 і під кінець п'ятої хвилини зберегла перевагу в сім очок. Однак австрійці зуміли відіграти відставання і навіть повести в рахунку. Так що на перерву команди пішли за рахунку 29:30.

Третя чверть також почалася з ривка збірної України, тепер 8: 0. Мішула заробив чотири очки в одній атаці, закинувши триочковий і штрафний. Кінцівка знову залишилася за австрійцями, але все ж перед заключною десятихвилинкою Україна вигравала 5 очок.

Лукашов закинув з-за дуги, і збірна України повела з різницею + 8. А через дві хвилини австрійці рахунок зрівняли, але Лукашов знову відзначився влучним триочковим кидком і вивів збірну України вперед. За 4 хвилини до кінця основного часу матчу збірна Австрії вигравала одне очко, і тепер уже Мішула дальнім кидком повернув лідерство українцям. На останній хвилині перевага української збірної становило 4 очка. Незважаючи на всі зусилля гравців збірної Австрії, баскетболістам збірної України вдалося утримати переможний рахунок.

• Україна - Австрія 70:67 (16:14 13:16, 21:15, 20:22);

Раніше ми повідомляли про події в поєдинках 11-го туру УПЛ,а також про матчі Української хокейної ліги .