Збірна України у матчі кваліфікації до жіночого Євробаскету-2023 перемогла Литву

Україна посіла друге місце у групі

Аліна Ягупова (Фото: fiba.basketball)

Жіночі баскетбольні збірні завершують боротьбу у кваліфікації до фінальної частини чемпіонату Європи. У заключному поєдинку групи В збірна України зіграла зі збірною Литви. В матчі вирішувалась доля другого місця і можливості потрапити на Євробаскет-2023.

У неділю, 12 лютого, жіноча збірна України з баскетболу провела свій заключний матч у відбірковому турнірі до чемпіонату Європи. Суперником української команди стала збірна Литви. Україна посідала третє місце у групі, Литва йшла на третій позиції. Попередній поєдинок команд закінчився впевненою перемогою Литви з рахунком 81:62.

Склади збірної України

Україна: Ягупова, Юркевічус, Алексейчик, Філевич, Дубнюк, Гаврильчик, Уро-Ніле, Мусієнко, Дацько, Мазніченко, Балабан, Горобець.

Перебіг матчу

Литва повела в рахунку, реалізувавши штрафні кидки. Україна швидко зрівняла і вийшла вперед. Команди продовжили обмін атаками, але очки набирали не без труднощів. Все ж у середині першої чверті Україна змогла відірватись на 6 очок. Вдалі дії в атаці дозволили українкам збільшити перевагу до одинадцяти балів. Завершилась перша десятихвилинка за рахунку 21:12 на користь української команди.

Друга чверть розпочалася з трьох влучних дальніх кидків від Литви. На другій хвилині литовська збірна вийшла вперед. Лідер змінювався кілька разів. Згодом збірна Литви повела +6. Збірна України трохи скоротила відставання, але все одно програла першу половину зустрічі 40:42.

Після перерви Ягупова вивела збірну України вперед. Українки віднайшли свою гру і збільшили відрив до одинадцяти очок. Литва припускалась багато втрат, чи і користувалась збірна України. Після тридцяти хвилин гри рахунок на табло був 63:50 на користь збірної України.

На початку заключної чверті Литва відіграла 7 очок. Українки часто порушували правила і швидко вичерпали ліміт командних фолів. Втім жорстка гра дозволила зупинити Литву. За чотири хвилини до фінальної сирени збірна України вела +7. На останній хвилині різниця зменшилась до двох очок. Українки змогли втримати перевагу і здобули надважливу перемогу.

• Україна — Литва  71:65 (21:12; 19:30; 23:8; 8:15).

Збірна України закінчила кваліфікацію на другій позиції У фінальну частину Євробаскету-2023 вийдуть переможці груп, а також чотири кращі команди з тих, які посіли другі місця. Тож доля збірної України вирішиться по закінченню матчів у інших групах.

Раніше Інформатор розповідав  про перемогу «Реала» у фіналі клубного чемпіонату світу з футболу. Також ми повідомляли про результати змагань чемпіонату світу з біатлону.