Збірна України перемогла Фінляндію у матчі відбору до жіночого Євробаскету-2023

Україна зберігає шанси на успішне подолання кваліфікації

Україна - Фінляндія (Фото: euroleaguebasketball.net)

Жіночі баскетбольні збірні продовжують боротьбу за вихід у фінальну частину чемпіонату Європи. У поєдинку групи В збірна України зіграла зі збірною Фінляндії. Українську команду влаштовувала лише перемога.

У четвер, 9 лютого, жіноча збірна України з баскетболу провела свій п’ятий матч у відбірковому турнірі до чемпіонату Європи. Суперником української команди стала збірна Фінляндії. Україна посідала третє місце у групі, Фінляндія йшла останньою. Команди зустрічались у листопаді 2021 року. У тому поєдинку перемогу з рахунком 77:71 здобула збірна України.

Україна: Ягупова, Юркевічус, Алексейчик, Філевич, Дубнюк, Гаврильчик, Уро-Ніле, Мусієнко, Дацько, Мазніченко, Балабан, Горобець.

Фінляндія: Аарнісало, Коскіміс, Лехторанта, Пеландер, Тулонен, Паундс, Косонен, Лемміла, Оллілайнен, Пірттінен, Вехка-ахо, Віїта.

Перебіг матчу

Перші очки збірній України дальнім кидком принесла Юркевічус. Фінляндія відповіла тим же, а потім повела в рахунку. У середині першої чверті збірна Фінляндії мала перевагу у два бали. Українки грали дуже коректно. За стартові десять хвилин гри збірна України жодного разу не порушила правила. Тим не менш, першу чверть з рахунком 16:15 виграла збірна Фінляндії.

На початку другої десятихвилинки збірна України вийшла вперед. Перевага української команди почала потроху зростати. Але втрати м’яча в простих ситуаціях та помилки українок дозволили суперницям скоротити відставання і зрівняти рахунок. Україна почала грати більш зібрано і це принесло результат. На перерву команди пішли за рахунку 46:36 на користь збірної України.

Третя чверть також пройшла за переваги збірної України. Українки налагодили гру в атаці та збільшили відрив до 21 очка. І хоча у заключній чверті збірній Фінляндії вдалося трохи зменшити відставання, на загальний підсумок гри це не вплинуло.

•    Україна — Фінляндія  74:59 (15:16; 31:20; 21:10; 7:13).

Збірна України тимчасово вийшла на першу позицію, але вже по закінченню матчу Литва – Франція опуститься нижче. У фінальну частину Євробаскету-2023 вийдуть переможці груп, а також чотири кращі команди з тих, які посіли другі місця.

Раніше Інформатор розповідав  про перемогу «Прометея» у матчі 14-го туру Єврокубку. Також ми повідомляли про перебіг контрольних поєдинків українських футбольних клубів.