Заява прем'єр-міністра Словенії про "ляльках Сороса" викликало політичну бурю в ЄС

Читать на русском

Він опублікував пост у себе на сторінці в соціальній мережі з тезою про те, що низка депутатів Європейського парламенту є "ляльками Сороса"

Читать на русском
Заява прем'єр-міністра Словенії про "ляльках Сороса" викликало політичну бурю в ЄС

Він опублікував пост у себе на сторінці в соціальній мережі з тезою про те, що низка депутатів Європейського парламенту є "ляльками Сороса"

Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Словенії Янез Янша написав в Twitter, що деякі євродепутати є "ляльками Сороса". Після свого поста він піддався критиці.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Euractiv.

Що сталося

Глава уряду Словенії Янез Янша назвав низку депутатів Європейського парламенту «ляльками» американського фінансиста Джорджа Сороса. За його словами, під контролем Сороса знаходяться нібито 13 з 226 євродепутатів, фото яких він і опублікував у своєму пості.

Серед «ляльок Сороса» виявилася Софі Вельд — глава місії, яка зараз перевіряє дотримання Словенією принципу верховенства права та угод про свободу ЗМІ. Деякі люди з опублікованої схеми не є членами Європарламенту, а один із них, Ганс ван Бален, помер у квітні цього року.

Янша, який звинувачував своїх політичних опонентів уже видалив твіт.

Заява прем'єр-міністра Словенії про "ляльках Сороса" викликало політичну бурю в ЄС 1

Реакція на одіозну заяву

Президент Європейської ради Шарль Мішель заявив, що депутати Європарламенту мають виконувати свою роботу вільно від будь-якої форми тиску.

«Члени Європарламенту повинні мати можливість виконувати свою роботу вільно від будь-якої форми тиску. Взаємна повага між інститутами ЄС і в рамках Європейської ради — єдиний шлях уперед», — написав він.

Президент Європейського парламенту Девід Сассолі закликав його припинити провокації проти депутатів, оскільки напади на них є "нападами й на європейців".

"Конструктивна співпраця з ротаційним головою ради може бути заснована тільки на взаємній довірі й повазі", – підкреслив Сассолі.

Частина політиків звинуватили Яншу в антисемітизмі, включаючи голландського депутата Європарламенту Маліка Азман. Віце-президент групи Renew Europe і депутат Європарламенту Даніель Фройнд сказав, що Янша "торгує антисемітськими теоріями змови в стилі Орбана".

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте назвав твіт "несмаком", додавши, що "уряд щойно передав ці ж почуття послу Словенії в Гаазі".

Зазначимо, Янез Янша - словенський державний і політичний діяч, прем'єр-міністр Словенії з 9 листопада 2004 року по 7 листопада 2008 року, з 10 лютого 2012 року по 27 лютого 2013 року і з 3 березня 2020 року, лідер Словенської демократичної партії з 1993 року. Депутат Державних зборів Словенії з 8 квітня 1990 роки від виборчого округу Гросупле.

Нагадаємо, у Держдепі США заявили, що Україна серйозно ставиться до питання боротьби з антисемітизмом. Крім того, депутати Європарламенту з'їздили в ООС і вивчили потреби військових.

Також Інформатор писав, що Європарламент проти того, щоби поліція використовувала систему розпізнавання обличчя.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.