Затоплення 80 населених пунктів, зникнення нацпарків і збитки у 2 мільярди гривень: які наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС

На непідконтрольній території лівого берега Дніпра евакуації підлягають щонайменше 20 населених пунктів

Наслідки підриву Каховської ГЕС
Кубраков розповів про наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС

У середу, 7 червня, триває ліквідація наслідків підриву окупантами Каховської ГЕС. У чотирьох регіонах спостерігатиметься проблеми з питною водою. Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Запорізьку і Дніпропетровську. Максимальні наслідки теракту очікуються протягом наступних 3-5 днів. Лише водним ресурсам, за попередніми даними, завдано збитків на 2 мільярди гривень

Про це на брифінгу розповів міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, повідомляє наш кореспондент з місця подій. Коротко про наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС:

  • Росіяни звільнили частину своїх військ із затопленої Херсонщини, щоб використовувати їх на інших ділянках фронту.
  • У зоні можливого затоплення понад 80 населених пунктів. Максимальні наслідки теракту будуть протягом наступних 3-5 днів.
  • Створено штаб ліквідації наслідків підриву окупантам Каховської ГЕС. Голова штабу – міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.
  • Кабмін виділив 120 мільйонів гривень Держагентству водних ресурсів для забезпечення водою жителів Миколаєва. Буде реалізовано проєкт за яким вода у місто подаватиметься річищем річки Інгулець
  • 845 мільйонів гривень виділено Херсонській, Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областям для забезпечення мешканців питною водою. Кошти перш за все спрямують на термінове будівництво свердловин, організацію підвозу води та закупівлю водовозів.
  • 1,5 мільярда гривень виділено на будівництво нових магістральних водогонів. Це потрібно, щоб забезпечити нормальним водопостачанням  Кривий Ріг, Нікополь, Марганець. Воно розпочнеться протягом 3-5 днів. Ситуація контролюється, паніка ні до чого. Води вистачить.
  • На непідконтрольній території лівого берега Дніпра евакуації підлягають щонайменше 20 населених пунктів. Російська окупаційна "влада" не займається цим.
  • Енергетична система України працює стабільно. 
  • Ситуація на ЗАЕС є контрольованою.
  • Підрив дамби позбавить або кардинально погіршить водопостачання питної води в Криму та Херсонській області, серйозно ускладнить ситуацію у Дніпропетровській, Запорізькій та Миколаївській областях.
  • На прилеглих територіях забороняється використовувати воду з водойм або колодязів для пиття та приготування їжі.
  • 150 тонн мастила вже потрапило до Дніпра. Це призведе до погіршення якості води, загинуть усі водні біоресурси в регіоні.  
  • Нижньодніпровський національний природний парк та нацпарк "Кам'янська Січ" можуть зникнути назавжди.
  • Збитки лише водним ресурсам, за попередніми даними, склали вже 2 мільярди гривень.

 

Підрив Каховської ГЕС 

У ніч проти 6 червня окупанти здійснили підрив Каховської ГЕС. Внаслідок цих дій відбувається підтоплення територій нижче за течією Дніпра. Це спровокувало проблеми з водопостачанням в усьому південному регіоні, руйнацію екосистем та загрожує безпеці найбільшої в Європі АЕС — Запорізької. Всього фактично підтоплено 29 населених пунктів, із них 19 - на підконтрольній Україні території, а 10 - під тимчасовою окупацією. Евакуйовано понад 1 752 людей. За ніч вода в Херсоні піднялась на 1 метр, очікується, що вона продовжить прибувати і впродовж дня. У регіоні працюють майже 1 600 рятувальників та поліцейських і близько 300 одиниць спецтехніки. Розгорнуто 9 евакуаційних пунктів. 

Нагадаємо, в УПЦ МП пов'язали підрив Каховської ГЕС з подіями в Лаврі. Крім того, підрив Каховської ГЕС позначиться на інших гідроелектростанціях.

Також Інформатор писав, чим загрожує підрив Каховської ГЕС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube