“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Виявилося, що компанії повернулись до політики бонусування
Стали відомі результати дослідження, проведеного серед 6 агрохолдингів України загальною площею близько 1,5 млн га. Воно охопило посади всіх рівнів в агрономічній, інженерній та земельній службах та визначило дані по їхнім доходам. Виявилося, що цьогоріч зарплати було збільшено від 15 до 30 відсотків.
Результатами нового дослідження поділився керівник напрямку Agrohub HR360 Benchmarking Дмитро Лєбєдєв.
«Майже всі учасники опитування збільшили оклади своїм працівникам від 15 до 30%, що відповідає офіційному рівню інфляції у 2022 — 26,6%. Станом на липень 2023 медіана заробітної плати головного агронома складає близько 90 тис. грн на місяць, провідного — 50 тис грн і рядового агронома — близько 30 тис. грн, в той час як у жовтні 2022 ці цифри складали 61,5 тис. грн, 35,7 тис. грн та 22,4 тис. грн відповідно», - повідомив Лєбєдєв.
Таке суттєве зростання обумовлено тенденціями, щодо укрупнення земельних масивів та, відповідно, збільшення кількості га, за які відповідає агроном, а також розширення його функціоналу. Загалом фіксований дохід в тій чи іншій мірі виріс за всіма посадами агрономічної, інженерної та земельної служб.
Виявилося, що компанії повернулись до політики бонусування, від якої у 2022 відмовлялись у зв’язку з невизначеністю та великою волатильністю витрат.
«Станом на кінець липня деякі учасники опитування вже навіть виплатили 100% бонусів, але більшість чекає для цього фіналізації продажів. Саме на період виплати бонусів вплинула війна, бізнес більше спирається на вже отримані ресурси, ніж на планові. Розмір бонусу, який рахується тою чи іншою кількістю окладів, виріс відповідно до зростання заробітньої плати», - сказав експерт.
Тобто агроринок прийшов до того, що для ефективнішого ведення бізнесу потрібно більше кадрів, що поєднують управлінські якості та глибокі знання польових процесів. Такий підхід буде провокувати зростання сильних спеціалістів та відповідно підсилить бізнес.
«Інший гарний сигнал для ринку — це досить високий відсоток молодих людей в агрономічній службі. Таким чином будується певний кадровий резерв, який буде зростати та рухатись у вищу категорію менеджменту. Зокрема 60% головних агрономів та 65% провідних — це співробітники віком від 25 до 45 років. І 27% рядових агрономів це спеціалісти молодше 25 років, а у 2022 їхня кількість була на рівні 22%», - повідомив Лєбєдєв.
Втім, жінок в агрономічній службі поки не побільшало: як і в минулому році, загалом серед провідних та рядових агрономів їх лише 3%. Поки що ринок не готовий до більш суттєвих гендерних змін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.