Стало відомо, скільки повинні отримувати грошей домогосподарки
Нерідко чоловікам та жінкам, які займаються домогосподарством замість офіційного працевлаштування, кажуть, що це "не робота". Експерти розрахували, що домогосподарки роблять величезний економічний внесок в родину. Стало відомо, скільки могли б платити на місяць людині, яка виконує всі домашні обов'язки.
Таким дослідженням поділилися експерти Work.ua. Розрахунок аналітики зробили, враховуючи зарплати найманих працівників. Зокрема, кухарів, прибиральників тощо. У результаті вийшло, що близько 3 тисяч євро заощаджує родині той, хто бере на себе хатні справи.
Якщо не враховувати садівника, які потрібні для багатьох власників приватних будинків, залишається чимало обов'язків. Зокрема, прання та прасування одягу, миття ванної кімнати, заміна постільної білизни та рушників, прибирання підлоги, пилу тощо.
Якщо допомога з цим потрібна два рази на тиждень, то в середньому домашній робітних отримує 19 000 гривень на місяць. У випадку якщо допомоги треба трохи менше, то вийде близько 6 608 гривень на місяць з родини.
Зазвичай батько або мати, яка лишається на домогосподарстві, повністю бере відповідальність за дітей. Зарплати нянь відрізняються в залежності від графіку. Якщо няня потрібна лише в робочі дні та години, то це виходить 11 годин на день і п'ять разів на тиждень. В середньому за це робітнику потрібно буде заплатити близько 25 3000 гривень. У випадку, якщо йдеться про щоденну роботу няні (а в батьків вихідних немає), то сума виходить чимала - 74 400 гривень на місяць.
Середня зарплата кухаря становить 15 500 гривень. Якщо йдеться про традиційну українську кухню та приготування страв три рази на тиждень, то це 12 днів роботи. За цей період спеціалісту потрібно заплатити близько 9 228 гривень на місяць. У випадку щоденної роботи вийде 23 994 гривень на місяць.
У випадку якщо один член родини виконує всі основні побутові обов'язки, то його робота обійшлась би близько в 117 394 гривень на місяць. Зокрема:
За даними Всесвітнього економічного форуму, в Україні чоловіки в середньому заробляють на 18,6 відсотка більше, аніж жінки. Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що уряд поставив за мету до 2023 року скоротити цей розрив до 13,6 відсотка.
"Наша Стратегія також має вимірювальну мету – до 2030 року ми хочемо скоротити розрив в оплаті праці чоловіків та жінок на 5 в.п., тобто із 18,6 до 13,6%. Після перемоги Україна має стати країною без бар'єрів та без упереджень. Ми маємо побудувати її саме такою: інноваційною, спрямованою на людину та її потреби, відкритою до різноманітності", - зауважила міністерка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.