Заради трафіку в соцмережі: кому вигідна новина про смерть фінансиста Джорджа Сороса

У мережі пишуть про смерть відомого мільярдера. Проте він особисто цю новину спростував

Джордж Сорос
Новина про смерть могла бути провокацією

У мережі поширюються чутки про нібито смерть американського фінансиста, інвестора та мільярдера Джорджа Сороса від серцевого нападу. 15 травня 2023 року про це повідомив блогер Метт Уоллес у Twitter. Пізніше Сорос власноруч спростував цю заяву. 

новина про смерть
Блогер поширював чутки про смерть фінансиста. Скрін – Мет Уоллес у Twitter


Раніше той же блогер написав, що Сорос продав усі свої акції Tesla

«Він злиться на Ілона Маска за відновлення свободи слова у Твіттері», - написав блогер.

Судячи з його сторінки у соцмережі, Уоллес вважає себе прихильником Ілона Маска. В закріплених повідомленнях він розмістив відео, як Маск тисне всім руку на чемпіонаті світу з футболу та називає його «людиною з народу». 

Відомо, що першим новину про нібито смерть фінансиста опублікував користувач @PoliticsFAIRL, в якого було 3 підписники. Це підхопили інші користувачі соцмережі та «новина» стала вірусною. 

сорос не помер
Фейкова новина поширилася та стала вірусною. Скрін сторінки користувача @NE0Ndemon


Одразу все виглядало як провокація. Бо жодних офіційних підтверджень цього повідомлення не надохдило. Пізніше Сорос власноруч поставив крапку у плітках, написавши у Twitter, що він живий і почувається добре. 

До слова, чутки про смерть філантропа ширяться не вперше. У 2013 році агентство Reuters просило вибачення за “передчасний” некролог про Сороса. Але того разу могли бути винними журналісти, яки випадково опублікували заготовлений некролог, який є у великих редакціях на всіх відомих діячів.

Що говорив Сорос про війну в Україні

За інформацією видання «Європейська правда», 16 років тому володимир путін виступив на Мюнхенській конференції безпеки із промовою. В ній він оголосив, що росія вимагає більшої ролі у світі. Тоді ще мало хто усвідомлював, наскільки серйозна ця заява. Все вирішилося після 24 лютого 2022 року, коли стало зрозуміло, що має бути створений новий світовий порядок.

У лютому 2023 року Джордж Сорос, якому зараз 92 роки, відвідав Мюнхенську конференцію безпеки. Він заявив, що перемога України призведе до розпаду російської імперії. І світ зітхне з полегшенням.

 


«Країни колишнього Радянського Союзу чекають поразки росіян в Україні, тому що вони хочуть відстояти свою незалежність, - заявив Сорос. - Це означає, що українська перемога призведе до розпаду Російської імперії. Росія більше не буде загрозою для Європи та світу».

За словами філантропа, це була б велика зміна на краще.

«Це принесло б величезне полегшення відкритим суспільствам і створило б величезні проблеми для закритих», - наголосив він у своїй промові на найавторитетнішому форумі щодо міжнародної безпеки.

Він не представник держави, тому міг собі дозволити виказати свою точку зору на війну в Україні та її наслідки.

Сорос – ворог росії?

Вийшло так, що фінансист був демонізований проросійськими силами в усьому світі. Його намагалися зробити уособленням зла через те, що він фінансував розвиток демократичних інститутів і робили з нього організатора світової змови. Його називали тим, хто заважає країнам «з особливим шляхом».

Проте він ідеаліст та мрійник, який думає, що зможе зробити людство кращим. Такі особистості рано чи пізно стикаються з тим, що вдячне людство починає їх проклинати. За кліше «соросята» вже мало хто згадає, як Джордж Сорос після розпаду радянського союзу взявся переучувати інженерів на бізнесменів, наповнювати бібліотеки фінансовою літературою та допомагати грошима через свій фонд «Відкрите суспільство».

В росії цю допомогу назвали «м'якою агресією», тому у 2015 році фонд Сороса визнали небажаною організацією. У травні 2018 року благодійна організація філантропа була змушена залишити Угорщину. Фонд виступав за шанобливе ставлення до мігрантів, в той час, як тодішній прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступав проти масової міграції та припливу до країни біженців.

Пізніше, у листопаді 2018 року фонд Open Society Foundations припинив діяльність у Туреччині під тиском влади. Ердоган звинуватив американського філантропа у спробах «викликати розбіжності» між окремими державами та «підірвати» їхню структуру.

Що об’єднує ці країни? Сорос називає такі суспільства закритими. За його визначенням, насправді роль особистості полягає в служінні інтересам держави, а не навпаки.

До філантропа можна ставитися по-різному. Проте його заяви були точними, і зараз мільярдер попереджає людство про екологічну катастрофу. Загалом, вихідцеві з Угорщини вдалося створити імідж глобального активіста, який підтримує розвиток громадянського суспільства в усьому світі за допомогою створених і фінансованих ним фондів. Якщо заява про його смерть була фальшивою, то не може не насторожувати те, що з квітня його соцмережі не оновлювалися та Сорос мало з’являється на людях.

Інформатор писав, що Зеленський після зустрічі із Сунаком анонсував важливі рішення щодо винищувачів для України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube