"Якщо ми говоримо з Путіним, і ми в тих умовах, які є зараз, не посилені, – це на вході програшний статус для України. Це не про справедливий мир"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Український співак DISCOMAN презентує новий запальний трек “Тік-Так” у співпраці з іспанським репером DEVID. У кліпі до нього відомий боксер Денис Берінчик постав у ролі героя-коханця і продемонстрував свої танцювальні здібності.
Жінка хотіла привезти до Польщі кота породи Серврал. ЇЇ затримали
В Польщі при в'їзді затримали 32-річну українку, яка намагалася перевезти через кордон хижого кота Сервала. Це сталося в селі Корчова. Українка не мала необхідних дозволів і сертифікатів для легального перевезення такого кота, який знаходиться під міжнародним захистом згідно з Конвенцією CITES.
Про це пише InPoland. За даними видання, зовнішній вигляд і поведінка дворічної самиці сервала, яку вона перевозила у контейнері на задньому сидінні автомобіля, викликали підозри у митників. Лабораторні тести, проведені в Поморській митниці та податковій службі в Гдині, підтвердили, що ця тварина є саванним сервалом, який природно поширений в Африці біля пустелі Сахара. При цьому жінка назвала кота звичайною домашньою твариною.
У відношенні 32-річної українки розпочато кримінальне провадження за незаконне перевезення зникаючих видів тварин через кордон ЄС. Сам сервал був переданий до одного з центрів реабілітації диких тварин, де знаходитиметься до вирішення судової справи.
Незаконне перевезення рідкісних видів через кордон ЄС карається позбавленням волі від трьох місяців до п'яти років.
Сервали — це стрункі та довгоногі кішки середніх розмірів, які мають унікальні морфологічні особливості. Зазвичай довжина їх тіла коливається від 90 до 135 см, висота в плечах досягає 40-65 см, а вага зазвичай становить від 8 до 18 кг. Сервали виділяються найдовшими ногами і найбільшими вухами серед усіх кішок. Голова у них мініатюрна, а хвіст відносно короткий (30-45 см). Забарвлення сервала нагадує гепарда — жовтувато-сірий фон з темними плямами і смугами. Груди, живіт і морда у них білі, а вуха зовнішньо чорні з жовтими або білими поперечними плямами.
Є різновиди сервалів залежно від географічного поширення. Наприклад, степові і малолісисті сервали мають великі плями на світлому фоні, тоді як лісові сервали темніші і мають дрібніші плями. В окремих районах, де ареали цих двох типів перетинаються, спостерігається плавний перехід від одного до іншого типу. Також відомі чорні сервали (меланісти), які зустрічаються в гірських областях Кенії, а також білі сервали з сріблисто-сірими плямами, які зберігаються лише в неволі.
Щодо їх поширення, сервали майже по всій Африці, за винятком пустелі Сахара, лісів екваторіальної зони та південної частини материка, де вони стають рідкісними.
Сервали стали об'єктом промислу через їхню цінну шкуру, яка використовується у хутряних виробах, а також через м'ясо, яке деякі громади Африки вважають дорогоцінним. На жаль, вони також стали об'єктом винищення через їхню здатність нападати на свійську птицю. Унаслідок цього у густонаселених районах Африки популяція сервалів значно зменшилась. Північний підвид сервала навіть занесений до Червоної Книги і має статус "вид, що знаходиться під загрозою" (endangered).
Сервали досить легко приручаються, їх можуть тримати в неволі як домашніх тварин. Самці сервалів можуть спаровуватися зі звичайними домашніми кішками, що призводить до виникнення гібридів.
Нагадаємо, за рік українки двічі хотіли вивезти з України Скрипку Страдіварі. Також Інформатор писав, що харківʼянка намагалась вивезти за кордон свого нареченого, сховавши на спинку автомобіля.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.