У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Мешканка Чернівців хотіла вивезти з країни скрипку, яка ймовірно має культурну цінність. Музичному інструменту 311 років
Українка намагалася вивезти з України старовинну скрипку, яка, ймовірно, є роботою відомого майстра Антоніо Страдіварі. Митники виявили знахідку на пункті пропуску з Румунією. Скрипка позначена маркуванням "Antonius Stradiuarius Cremomentis Faciebad Anno 1713". Інструменту 311 років.
Про це повідомили в Держприкордонслужбі України. В ДПСУ заявили, що інструмент має потенційну історичну цінність.
"Скрипку, ймовірно, роботи Страдіварі, намагалися вивезти з України", - йдеться у повідомленні.
Співробітники Митної служби знайшли музичний інструмент у багажнику автомобіля. Скрипку вилучили представники митниці та направили на проведення експертизи.
Також в ДПСУ опублікували фото автомобільних прав жінки, у якої ймовірно і знайшли скрипку. Там вказано, що вона уродженка Чернівецької області.
У Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби України-Західний кордон додали, що жінка, яка намагалася вивезти інструмент, 1976 року народження. Вона мешканка Чернівців. Жінка їхала до Румунії на власному автомобілі через пункт пропуску Порубне.
У травні 2024 року пункті пропуску "Краківець" на кордоні з Польщею митники та прикордонники виявили у львів’янки скрипку Stradivarius. 28-річна жінка перетинала кордон на автомобілі та прямувала до Польщі. Під час перевірки машини прикордонники помітили цей старовинний музичний інструмент.
Митники Львівської митниці розповіли, що у жінки відсутні дозвільні документи на перевезення музичного інструменту через кордон.
"Можливо, це оригінал або дуже якісна копія. У будь-якому випадку, належність цього знахідки до культурно-історичних цінностей будуть встановлювати фахівці", - заявили митники.
Дослідження 2021 року показало, що скрипалі, такі як Антоніо Страдіварі та Джузеппе Гварнері, використовували спеціальні мінеральні розчини для обробки деревини своїх інструментів, що робить їх такими унікальними.
Один з можливих висновків полягає в тому, що ці мінеральні солі могли не лише впливати на вигляд і довговічність інструментів, але й мати суттєвий вплив на їхні акустичні властивості. Наприклад, деякі мінерали можуть покращувати резонанс деревини або змінювати її механічні характеристики таким чином, що впливає на звукові якості інструменту.
Дослідники кажуть, що хімікати можуть пояснити, чому скрипки відомих майстрів мають такий унікальний і кращий звук у порівнянні з іншими інструментами.
Нагадаємо, раніше на кордоні з Румунією прикордонники виявили дві старовинні золоті монети XIX століття. Тим часом Бюро економічної безпеки дозволили давати доручення прикордонникам щодо дозволу на перетин кордону певними особами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.