Financial Times: до другої річниці вторгнення США хочуть напрацювати механізм конфіскації активів рф

Сполучені Штати активізували роботу із союзниками по G7, аби напрацювати механізми та розпочати з вилучення російських активів, які зберігаються закордоном

Активи рф
Захід хоче примусити путіна заплатити

Білий дім пропонує робочим групам G7 до другої річниці повномасштабного вторгнення вивчити механізми конфіскації заморожені російські активи. Цю тему обговорювали на рівні міністрів фінансів Великої сімки та їхніх заступників. Йдеться про на активи на суму 300 мільярдів доларів

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на власні джерела. США вже заручилися підтримкою Великобританії, Японії та Канади. Водночас Німеччина, Франція, Італія та ЄС «висловили деякі застереження та необхідність ретельно оцінити законність конфіскації активів москви».

У Європі зберігається більшість російських активів. Західні лідери остерігаються негативних наслідків для фінансової стабільності, адже такий крок може спровокувати недовіру до банківської системи, а також «дії у відповідь із боку росії». Москва попередила, що припинить дипломатичні відносини зі США у відповідь на конфіскацію активів.

Видання зазначає, що наразі жодних рішень не прийнято, тривають гострі суперечки. Пропонують варіанти від прямої конфіскації до вилучення доходів від заморожених активів або використання їх як заставу для кредитів, що може бути більш прийнятним для західних політиків.

Конфіскація російських активів

Ідея використати російські гроші на заході, аби оплатити допомогу та відбудову України, з’явилася практично від початку повномасштабної війни. Наприкінці листопада 2023 року Єврокомісія приготувала план використання російських заморожених активів, який передбачає не їхню конфіскацію, а запровадження податку на надприбутки. За розрахунками української сторони, після реалізації такого сценарію Київ міг би розраховувати на суму до 15 мільярдів доларів щорічно, які спрямовуватимуть на відбудову країни.

Досі розгляд питання гальмується через страхи перед негативними наслідками для Заходу. Але після проблем із відділенням допомоги Україні в США, ідея примусити рф заплатити за свою агресію набула нового поштовху. Політичним силам, які заявляють, що співчувають українському народу, але інтереси своїх виборців їм ближчі, буде важче обгрунтовувати свій спротив таким рішенням. Водночас існування такої альтернативи може спричинити довге обговорення і затягування прийняття рішення про пакет допомоги Україні від США.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube