У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
"Ця пісня про кохання, складнощі в стосунках, випробування, надію на краще попри всі негаразди та про силу рухатись далі. Глибокі емоції, текст, дещо мрійливий приспів створюють відчуття віри у світле майбутнє, де щастя можливе. P.S. Не переймайтесь, пишу пісні не тільки про історії зі свого життя, а й із життя інших людей, або ж вигадую ситуації. І ця пісня саме такого сюжету".
В Україні продовжується воєнний стан та загальна мобілізація
У Києві працівники територіального центру комплектування вигадали новий спосіб заклику військовозобов'язаних до військкоматів. Люди почали знаходити в багатоповерхових будинках листи зі зверненням до чоловіків. Детальніше про те, як проходить мобілізація в Україні — читайте в нашому матеріалі.
Як пише столичний Telegram-канал працівники ТЦК залишили накази про проведення мобілізації в Голосіївському районі Києві. В листах йдеться про те, що до 18 серпня цього року на території району повинні провести мобілізацію людських і транспортних ресурсів.
До того ж у листі є звернення до військовозобов'язаних, які отримували повістки або мобілізаційні розпорядження. Їх попередили про необхідність з'явитися до військкоматів у зазначений термін та мати при собі документи.
Додамо, в Україні триває загальна мобілізація. Відповідно, чоловіки, які не мають відстрочки та визнані військово-лікарською комісією придатними до військової служби можуть отримати повістку. Призов на військову службу можуть отримати чоловіки від 18 до 60 років, однак не всі знають, що буде, якщо з'явитися із запізненням."Подібні накази ТЦК видають щоразу, як подовжується дія воєнного стану та мобілізації. Тобто, нічого не зміниться, а основна мета — повторне оповіщення", — йдеться у повідомленні.
Мобілізація обурює частину суспільства в тилу, однак на фронті потрібен кожен, бо в контексті перемоги, а не "домовленостей" людей все ж бракує. Відсутність системних ротацій, на думку військових, "війна — це марафон на витривалість, а отже необхідно запровадити систему, за якої підрозділу після трьох бойових місяців будуть давати півтора місяця на відновлення".
Військовим, що нині на передовій також необхідний відпочинок. Тож позиція "до всього треба мати хист", — в контексті сьогодення давно не діє.
"Може, пора нас підмінити, хлопці? Підставити плече? Чому хтось думає, що може відсидітись у тилу, поки ми будемо воювати? Чому хтось сподівається, що його це омине? Воювати мають усі — це справедливо. Я розумію, що далеко не кожен хоче лізти в окопи. Однак від війни не сховатися — це лихо торкнеться кожного. А якщо всі візьмуть і розійдуться? Будемо чекати, коли “кадирівці” чи росіяни постукають у двері?" — каже військовий із позивним «Майор», який до повномасштабного вторгнення працював інженером.
В інтерв'ю hromadske, військові стверджують, що через відсутність відпочинку на фронті з’являється багато санітарних утрат, яких можна було б уникнути. Через втому на фронті люди починають робити помилки, від яких гинуть.
Згідно зі статтею 29 закону «Про військовий обов'язок і військову службу», військовозобов'язані та резервісти повинні пройти навчальні, перевірочні та спеціальні збори в зону бойових дій без підготовки відправити людину не мають права.
Мобілізованих обов'язково відправляють у навчальні центри ЗСУ, а після підготовки — у різні військові частини. Куди направити військового, вирішують ТЦК та СП. Проте є категорії осіб, які мають право служити за місцем проживання.
Нагадаємо, міністр оборони Олексій Резніков заявив, що на шляху до членства НАТО Україна повинна позбутися "радянської спадщини" та перетворити військкомати на сучасні ЦНАПи. Потрібно працювати над тим, щоб українці "перестали боятися" центрів комплектації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.