Залужний вже поділився з найближчим оточенням планами на випадок своєї відставки - ЗМІ

Читать на русском

Головком ЗСУ у разі своєї відставки збирається зайнятися своїм здоров’ям і, можливо, розпочати викладацьку діяльність

Читать на русском
Валерій Залужний
Залужний поки що не розглядає для себе політику після ймовірної відставки

Головком ЗСУ у разі своєї відставки збирається зайнятися своїм здоров’ям і, можливо, розпочати викладацьку діяльність

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, який розповів Зеленському, чому чекати прориву на фронті не варто, у разі відставки збирається зайнятися своїм здоров’ям. Також, можливо, він розпочне викладацьку діяльність. А от про політичні амбіції Залужний не каже. 

Як пише "Українська правда", про деякі першочергові плани у разі своєї відставки він оголосив своєму найближчому оточенню. При цьому звільнення Залужного без пояснення може завдати удару по довірі всій владі, враховуючи той чинник, що головком ЗСУ наразі є найпопулярнішим військовим командувачем в країні. 

В перспективі саме звільнення може перетворити Залужного на потужну політичну фігуру, пише видання. В разі якщо головнокомандувач піде в політику і зможе залишитися публічним, ця зміна буде настільки відчутною, що зможе одразу змінити статус-кво, створивши новий великий полюс політичного тяжіння, йдеться в матеріалі.

В оточенні Зеленського пояснили, що президент до останнього намагався бачити в Залужному елемент своєї вертикалі. Вона мала забезпечити результат на війні, який потім президент конвертував би у політичні рейтинги. Аналогічно Зеленський дивиться, до речі, й на всіх інших у своїй команді, чи то мова про звичайних чиновників, чи силовиків, міністрів та депутатів – усі вони мають працювати на його результат.

"Із Залужним очевидна річ уже досить довгий час: Зеленський не може ним керувати. Залужний просто слухає, вдає, що почув, а потім робить те, що сам вважає правильним. Коли готували контрнаступ, то таких історій було маса і з розподілом зброї, і з плануванням, і з чим завгодно", – пояснює один із членів команди Зеленського.

Співрозмовник додає, що коли головком уже відкрито почав займатись політикою і писати свої колонки в західних медіа, то стало очевидно, що він явно вийшов за межі чисто військової роботи. І саме тоді у президента вирішили, що треба якось рухатись, каже джерело "УП".

"Кажучи простіше, управлінська воєнна криза в стосунках Зеленського – Залужного посилилась накладанням на чисто політичну площину. Особливо після того, як велика наступальна операція на півдні не дала запланованих результатів", - пояснюють у Зеленського.

Чи є у Залужного президентські амбіції

Валерій Залужний ніде і ніколи не казав про те, що має якісь політичні амбіції - тим паче президентські. У всякому разі, він не робив цього публічно. При цьому Залужний очолює рейтинг довіри українців разом з президентом Володимиром Зеленським та головою розвідки Кирилом Будановим. Так що у головкома ЗСУ однозначно є політичний потенціал, на відміну від Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Олексія Арестовича, яким українці не довіряють.

Нагадаємо також, що коли врешті-решт відбудуться вибори, голосування українців за кордоном можна забезпечити кількома шляхами: "турецьким" із залученням місцевих ТРЦ та "поштовим" - втім, є інші перестороги, що можуть стати на заваді саме масовому голосуванню. Про що мова - каже політичний експерт Микола Давидюк.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.