Не тільки Залужний: ЗМІ дізналися, кого ще Зеленський хоче змінити у Генштабі

Читать на русском

Начальника Генерального штабу ЗСУ Сергія Шапталу теж можуть змінити

Читать на русском
Начальника Генерального штабу ЗСУ Сергія Шапталу теж можуть змінити
Кадрові ротації і Зеленський

Начальника Генерального штабу ЗСУ Сергія Шапталу теж можуть змінити

Український президент Володимир Зеленський роздумує над заміною не лише головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, а й хоче провести додаткову ротацію у Генштабі ЗСУ. Так, цілком ймовірно, що невдовзі свою посаду втратить очільник Генштабу ЗСУ Сергій Шаптала. Більше того - на цьому звільнення можуть не завершитись. 

Інформацію про ймовірні ротації у Генштабі ЗСУ повідомило видання "Українська правда" із посиланнями на власні джерела. Зазначається, що чутки про звільнення у Генштабі підтвердили декілька джерел, і вони в один голос повідомляють, що, окрім заміни головнокомандувача Валерія Залужного, плануються ще звільнення. Кого ще планують звільнити - невідомо, але стверджується, що звільнення можуть відбутися у середині тижня.

Так, відповідаючи на запитання, яку загалом ротацію у Генштабі планують найближчим часом, високопоставлений співрозмовник зазначив "УП", що відставок може бути більше. Зокрема звільнити можуть і очільника Генштабу ЗСУ Сергія Шапталу.

"З Генштабу ще піде Шаптала (генерал-мойор Сергій Шаптала. – Ред.). Всі інші – невизначено", – повідомили джерела.

"Всі ці події (щодо заміни Залужного й Шаптали. – Ред.) можуть відбутися в середині тижня", – підкреслило інше джерело "УП".

Заміна Залужного: що відомо

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що розмірковує про заміну головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. У бесіді із журналістами він підкреслив, що необхідне кадрове оновлення всього управлінського апарату країни. В інтерв'ю першому каналу державного італійського телебачення RAI він зазначив, що йдеться також не лише про звільнення однієї людини, а й у зміні всієї структури управління Україною.

Як відомо, Зеленський запропонував Залужному звільнитися й раніше, але ні очільник ГУР МО Кирило Буданов, ні командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський не погодилися з цим. Пізніше український президент повідомив Білому дому про плани звільнити головнокомандувача ЗСУ. За його словами, процес звільнення поки що припинено, оскільки сторони опрацьовують подальші кроки.

Початок розбіжностей між Зеленським та Залужним умовно фіксують із листопадового інтерв'ю Залужного журналу Economist. У ньому головнокомандувач заявив, що ЗСУ не можуть добитися прориву, війна зайшла у глухий кут, а затягування бойових дій загрожує великими ризиками для армії України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.