Як окупанти брешуть про готовність до опалювального сезону в Луганській області

Читать на русском

Насправді навіть вцілілі будинки ніхто не збирається готувати до зими

Читать на русском
Як окупанти брешуть про готовність до опалювального сезону в Луганській області

Насправді навіть вцілілі будинки ніхто не збирається готувати до зими

Опалювальний сезон вже не за горами, а на окупованих територіях України залишаються зруйнованими більшість житлових будинків. Російські загарбники практично нічого не роблять, щоб зима для українців в окупації пройшла з опаленням, газом та світлом. Але в їхніх звітах для «верхівки» до зими готові понад 90 % будинків в Луганській області.

Про відповідні «досягнення» рашисти відзвітували у так званому «міністерстві будівництва та ЖКГ лнр». Деталі звіту повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

Окупанти переконують, що комунальники підготували до опалювального сезону 91,5 % багатоквартирних житлових будинків Луганщини. Відповідно, залишилось підготувати до зими решту 8,5 % будинків. Але Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Кремінна та Рубіжне навіть не включені у розрахунок – тепла там не буде. Як пояснює окупаційна влада, будинки в цих містах до розрахункової кількості запланованих не входять.

Тобто, за даними загарбників, із 10 579 багатоповерхівок до опалювального сезону готові 9 678. Але фактично за 3-4 тижні до початку подачі теплоносія окупанти не підготували жодний з цих багатоквартирних будинків. Причому, більшість із них пошкодили чи зруйнували самі росіяни. Та навіть вцілілі будинки ніхто не збирається готувати до зими, як і підприємства теплопостачання цих міст та системи централізованого опалення.

До цієї цифри слід додати й тисячі приватних будинків, які опалювалися газом. Чи буде газ в цих та інших населених пунктах, що також не увійшли до розрахунку, невідомо. Однак потрібно готуватися до найгіршого сценарію.

Такий вигляд зсередини мають будинки на Луганщині. Фото: Сергій Гайдай
Такий вигляд зсередини мають будинки на Луганщині. Фото: Сергій Гайдай

«Ніяких програм децентралізації опалення окупаційна влада не підготувала. Бо для їх провадження необхідне надійне електропостачання, якого жителі Луганщини не бачили із середини травня – взагалі ніякого не бачили. А ще на реалізацію таких програм треба мати гроші, яких в окупаційних місцевих бюджетах немає», – розповів Гайдай.

Відсутні кошти й на обіцяні виплати компенсацій за пошкоджене майно. Але якщо відстояти у багатоденній черзі, певну кількість рублів все-таки видають, однак їх ледве вистачає на заміну вікон. Та і отримали їх одиниці – найбільш цілеспрямовані та стійкі.

«Захоплені міста Луганщини чекає катастрофа – пошкоджені будинки, без опалення, вікон, стель та стін, без обіцяних світла та газу», – підсумував Гайдай.

У яких регіонах очікується найскладніша ситуація взимку

На всіх тимчасово окупованих територіях України очікується складна ситуація з опалювальним сезоном. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук заявила, що найважче буде на окупованій частині Запорізької області, оскільки окупанти тільки імітують підготовку до опалювального сезону.

Також перед початком опалювального сезону уряд запровадив обов'язкову евакуацію з Донецької області. Там через постійні обстріли опалення не буде зовсім, крім того, прогнозують проблеми з електрикою.

Є міста, які фактично будуть без опалення. Мова йде про Мелітополь. Саме тому українців просять евакуюватися з окупованих територій та не вірити ворожій пропаганді, мовляв, все буде добре. Люди, які не можуть виїхати з регіонів, де не буде теплопостачання, води, газу можуть звернутися по допомогу за телефоном 15-48. Всім охочим допоможуть евакуюватися.

Нагадаємо, ми писали, що на зиму бажано: 

  • придбати теплі речі й теплі ковдри;
  • мати електрочайник (на випадок відсутності газу);
  • мати світильник/ліхтарик на батарейках (якщо не буде світла);
  • запастися сухим спиртом, який можна використати для розігрівання їжі; 
  • придбати електроплиту (є маленькі) на випадок відсутності газу;
  • утеплити дерев’яні вікна за допомогою ущільнювача;
  • придбати дрова — для мешканців приватних будинків.


Додатково у Мінрегіоні України радять: 

  • перефарбувати батареї у темно-коричневий або чорний колір (завдяки цьому від них буде тепліше на 8-10%);
  • заклеїти щілини у вікнах, не перегрівати приміщення; 
  • спати у теплому одязі;
  • у разі необхідності провітрити приміщення за 10-15 хвилин з широко відкритими вікнами (а не прочиняти вікна на багато годин); 
  • поставити лічильники тепла; 
  • поставити склопакети (втрати тепла зменшаться на 50%);
  • зачиняти двері у під’їздах (через відкриті двері втрати тепла будинку становлять 5-15%);
  • використовувати жалюзі або короткі штори (так втрати тепла з вікон на 8-15% менші). 

Як підготуватися до зими у багатоквартирному будинку відсутності газу, опалення й електрики — читайте тут. Як обрати буржуйку чи твердопаливний котел - читайте тут. Чим можна утеплити стіни та скільки це коштує — читайте тут

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.