Законопроєкт про мобілізацію, найімовірніше, відправиться після розгляду на доопрацювання - ЗМІ

Читать на русском

Саме голосування може відбутись 10-14 січня

Читать на русском
ВРУ, закон про мобілізацію, мобілізацію
У ВРУ згодом можуть розглянути закон про мобілізацію, але його, ймовірно, не погодять

Саме голосування може відбутись 10-14 січня

У Верховній раді заявили, що депутати, ймовірно, не будуть голосувати за закон про мобілізацію у тій редакції, в якій він перебуває зараз, після внесених змін Кабінетом міністрів України щодо посилення контролю та збільшення штрафів. Попередньо зазначається, що голосування пройде 10-14 січня, але закон може бути повернути на доопрацювання Кабміном. Зараз точаться дискусії чи треба вносити у нього якісь зміни у нього, чи приймати таким як є.

Про це повідомляє видання Forbes. Співрозмовники видання у партії "Слуга народу" кажуть, що закон буде розглянуто вже найближчим часом, але незрозуміло чи його примуть.

У січні у Верховній Раді буде дискусія стосовно жорстких мір примусу, які пропонує прийняти Кабмін у своїх змінах до законопроєкту про мобілізацію. У партії "Слуга народу" є деякі сумніви стосовно доцільності цих норм у ньому. Одне з джерел видання у партії монобільшості розповіло, що перед голосуванням уряду повернуть проєкт закону на доопрацювання. У поточній редакції за нього можуть не проголосувати.

Які санкції загрожують чоловікам, які ухиляються від мобілізації

У новому законі про мобілізацію йдеться про те, що українці, які будуть ухилятись від мобілізації потраплять під санкції від держави. Зокрема, їм можуть заборонити обмежити права, наприклад, користуватись коштами та іншими цінностями. Яким чином буде виконуватись алгоритм накладення обмежень невідомо. Проте, у законопроєкті №10378, який був поданий ВРУ у понеділок, 25 грудня, ідеться про наступні заходи:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на проведення операцій з рухомим та нерухомим майном;
  • обмеження в праві керувати транспортним засобом та отримання посвідчення водія;
  • обмеження прав розпоряджатися коштами та іншими цінностями;
  • відмови у підписанні кредитних договорів;
  • зупинення отримання пільг та послуг від держави.

Таке покарання очікуватиме усіх, хто не захоче піти та уточнити свої дані в ТЦК чи ЦНАП, або не стане на облік, чи не з'являтись за повісткою. У законопроєкт зазначено, що всі чоловіки призовного віку протягом 20 днів після продовження терміну мобілізації (найближче продовження очікується 14 лютого) мають стати на облік або оновити свої дані.

Що каже Залужний про ініціативу уряду

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що придатність до військової служби визначає військово-лікарська комісія, а не група інвалідності. Таким чином він аргументує положення у новому законопроєкті про посилення мобілізації щодо вручення повісток військовозобов'язаним з інвалідністю III групи. З цих причин більше не буде поняття в армії, як "обмежено придатний". Окрім того, він також додав, що вирішувати придатність до військової служби за ступенями інвалідності зараз не актуально.

"Я вважаю, що на сьогодні оперування ступенями інвалідності не є актуальним, бо вирішує придатність чи непридатність до військової служби не інвалідність людини, а військово-лікарська комісія. І, відповідно, коли ми дамо собі відповіді на ці питання - придатний або непридатний, ми зрозуміємо, чи є нам сенс далі оперувати такими поняттями, як інвалід 2 чи 3 групи. Ми хочемо, щоби військо поповнювали люди, які можуть за своїми фізичними показниками воювати. Але це буде вирішувати ВЛК, яка має таке повноваження", - сказав Залужний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.