Законопроєкт №9103 про цивільні партнерства рекомендують до ухвалення у першому читанні
Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт №9103 про цивільні партнерства. Йдеться про новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.
Про це повідомив один з ініціаторів законопроєкту – народний депутат Дмитро Гурін. Члени комітету з питань здоров’я нації рекомендували законопроєкт до ухвалення у першому читанні.
"Нам кажуть, що нібито "одностатеві сімʼї – це ненормально". Комітет з питань здоров’я нації – це саме той комітет, у сферу діяльності якого входить оцінка "нормальності" будь-чого з погляду медичної науки. Але гомосексуальність не є хворобою чи розладом. Різні види сексуальності є частиною великої та різноманітної медичної норми, тому право на сімʼю не може залежати від сексуальної орієнтації", – наголосив нардеп.
У разі підтримки Верховною Радою, законопроєкт нарешті дасть доступ парам до того, що завжди, за замовчуванням, було доступно різностатевим парам в Україні. Окрім морального аспекту, є ще і юридичний - відсутність закону наразі позбавляє їх прав оформлювати опіку над дітьми партнера або партнерки, мати доступ в реанімацію, отримати спадок та навіть поховати тіло свого коханого чи коханої.
Раніше цей законопроєкт вже отримав підтримку чотирьох комітетів Верховної Ради: комітет молоді та спорту, комітет з питань європейської інтеграції, комітет з питань цифрової трансформації та комітет соціальної політики й захисту прав ветеранів. У жовтні 2023 року його також підтримали Міністерство оборони та Міністерство юстиції.
Цей законопроєкт у березні 2023 року подала у Верховну Раду депутатка Інна Совсун. Документ передбачає офіційну реєстрацію партнерств, яка має бути доступною для різностатевих і одностатевих пар.
Нагадаємо, нещодавнє опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) в червні показали, що 70% українців підтримують рівні права для представників спільноти. Цей показник у порівнянні з минулим роком збільшився.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.