Загроза з Білорусі. Наєв та Демченко розповіли про ситуацію на північних кордонах України

Білоруси на полігонах встановлюють наметові містечка, що може свідчити про ймовірне підкріплення найближчим часом.

Загроза з Білорусі. Наєв та Демченко розповіли про ситуацію на північних кордонах України
Наєв та Демченко розповіли про ситуацію на північних напрямках

Росіяни провели ротацію у Білорусі, однак загрози на північних кордонах України не спостерігається. На кількох полігонах відбувається встановлення наметових містечок, що може свідчити про підготовку до приймання додаткових сил. Також у Білорусі перебуває до десяти тисяч російських військових.

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв прокоментував ситуацію на північних кордонах України й запевнив, що боятися поки нічого.

За його словами, на чотирьох білоруських полігонах зараз встановлюють наметові містечка. Це роблять для того, щоб у близькому майбутньому прийняти додаткові сили.

Загроза з Білорусі

Наєв запевнив, що Сили оборони України повністю контролюють ситуацію на північному кордоні України й наголосив, що жодних загрозливих дій зі сторони Білорусі не спостерігається. 

"Загроза з північного напрямку — низька. На території Білорусі дійсно перебувають російські війська. Однак українські прикордонники й військовослужбовці ЗС України контролюють ситуацію і стежать за переміщенням ворога", - повідомив Наєв.

Наєв також відмітив, що українські прикордонники справляються із поставленими завданнями щодо охорони кордону.

Зі свого боку, речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко ефірі телеканалу "Київ" повідомив, що на території Білорусі перебувають близько 9-10 тисяч військових рф, які беруть участь у спільних навчаннях та підготовці.

Зазначивши про періодичну ротацію цих підрозділів, речник додав, що вже підготовлені підрозділи виводяться на територію росії з метою підсилення угрупування російських військ на сході України.

"Близько 9-10 тисяч військових рф перебували на території Білорусі. Вони переважно залучені у спільних навчаннях або проходженні підготовки. Періодично відбувається ротація цих підрозділів. Власно, це відбувається і зараз. Ті підрозділи, які вже пройшли підготовку, виводяться на територію росії для того, щоб посилити угрупування російських військ на сході нашої країни", - повідомив Демченко.

Хто розганяє чутки про наступ з Білорусі?

Чутки про можливий наступ з боку Білорусі на Україну зараз активно розповсюджуються російськими ЗМІ та соцмережами. Однак, на думку більшості військових аналітиків та експертів, всі військові навчання та розгортання польових шпиталів поблизу кордону Білорусі з Україною є всього лише провокацією та створенням так званого "інформаційного шуму". Інші називають ці дії ІПСО із завданням постійно відволікати ЗСУ.

Аналітики з ISW називають такі дії "частиною поточних російських інформаційних операцій", які намагаються вплинути на громадську думку та створити напруженість між країнами. Російське населення періодично отримує інформацію з телевізора, що "братські" сухопутні сили Білорусі незабаром приєднаються до війни в Україні. Проте, навіть зараз, немає жодних натяків на можливе вторгнення.

Незважаючи на те, що путін підштовхує Лукашенка до війни, білоруський диктатор знаходить нові способи, щоб уникнути конфлікту. Він навіть заявив, що готовий бути союзником росії на полі бою, і недавно видав указ, за яким військовозобов'язаних чоловіків не можна випускати за кордон.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що кількість російських мобілізованих в Білорусі зросла, а також були зафіксовані прибуття ешелонів військової техніки. Також ми ділилися цікавою історією про манекен по імені Валєра, який за невідомих причин образив білоруських прикордонників.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube