Президент Грузії Саломе Зурабішвілі назвала перемогу проросійських сил "російською спецоперацією"
Президент Грузії Саломе Зурабішвілі за результатами парламентських виборів у Грузії, які пройшли з величезною кількістю порушень, заявила, що не визнає перемогу "Грузинської мрії". Проросійська партія влади, яка "намалювала" собі 54% голосів, за її словами, не є легітимним урядом. Також Зурабішвілі анонсувала протести.
Про це президент Грузії заявила на спеціальному брифінгу з лідерами опозиції. Вона заявила, що вибори були сповнені порушень та фальсифікацій, тому результат вона не визнає.
"Це була тотальна фальсифікація та конфіскація ваших голосів. Використовувалися всі методи, які ми бачили у різних країнах. Крім того, використовувалися сучасні технології обілення фальсифікації. Ніколи такого не було. Ми стали свідками та жертвами російської спецоперації, гібридної війни, яка велася проти нашого народу, проти нашої країни", – сказала вона.
Зурабішвілі додала, що "Грузинська мрія" фактично відібрала у людей право на волевиявлення. В таких умовах про визнання результатів виборів не йдеться.
"У нас відібрали інститут виборів, бо після цих виборів дуже складно уявити, якими будуть вибори у майбутньому, якщо щось не зміниться. Вони забрали наше конституційне право на вибір... Я не визнаю ці вибори. Ці вибори не можуть бути визнані. Це те саме, що визнання входження сюди Росії, підпорядкування Грузії Росії. Я приїхала до країни не для цього. Наші пращури не для цього жили, і ми цього не приймемо. Ніхто не може відібрати у Грузії європейське майбутнє", – заявила вона.
Наостанок Зурабішвілі анонсувала масштабні акції протесту в країні. Вони пройдуть 28 жовтня о 19:00 на проспекті Шота Руставелі.
"Ми повинні встати разом і заявити, що не визнаємо ці вибори, не терпимо Росію та її вторгнення до Грузії у такій формі. Ми стоятимемо разом. Вони зі мною та я з ними. Я хотіла б покликати вас усіх на (площу) Руставелі завтра, о 19:00, щоб ми могли разом сказати, оголосити всьому світу, що ми не визнаємо ці вибори, ми захищаємо конституційне право", – резюмувала вона.
У 2024 році 150 депутатів грузинського парламенту обирали не за змішаною, як раніше, а повністю за пропорційною системою. Для того, щоб потрапити до парламенту, партіям потрібно було подолати п'ятивідсотковий бар'єр. Загалом у виборах брали участь 19 партій та коаліцій.
Вибори в Грузії багатьма експертами та політиками, що беруть участь, розглядалися як вибір для виборців між зближенням з Росією ("Грузинська мрія") та Євросоюзом (опозиція). Прогнозувалося, що якщо правляча партія "Грузинська мрія" отримає більшість голосів, то вона, ймовірно, оголосить імпічмент президентці країни Саломе Зурабішвілі. Вона вже намагалась зняти Зурабішвілі з посади минулого року, але тоді не вдалось зібрати потрібну кількість голосів. Ініціативу підтримали 86 депутатів, а потрібно було не менше сотні.
Зурабішвілі раніше заявляла, що партія "Грузинська мрія" є довіреною РФ і саме вона просуває різні проросійські закони. Серед них і скандальний про іноагентів, який повторює ту норму, яка була прийнята у Росії. Він ставить вільні медіа під контроль влади й дає можливість зруйнувати свободу слова. Саме через нього припинили вступ Грузії до ЄС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.