Загроза землетрусу в Києві: рятувальники розповіли, чи варто боятись

Читать на русском

У ДСНС спростували інформацію про загрозу землетрусу у Києві

Читать на русском
Загроза землетрусу в Києві: рятувальники розповіли, чи варто боятись
Чутки про небезпеку поширюють щоб залякати населення

У ДСНС спростували інформацію про загрозу землетрусу у Києві

Потужний землетрус у Туреччині спровокував хвилю повідомлень щодо загрози його повторення у Києві та інших регіонах України. У ДСНС розповіли, чи варто українцям боятися і пояснили задля чого росіяни масово "роздувають" цю тему у соцмережах.

Так, за словами директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС України Володимира Демчука, повідомлення про загрозу землетрусу поширюються з єдиною метою -  спровокувати серед населення паніку та хаос. 

«В першу чергу, це поширюється з метою впровадження паніки серед населення. Ризики є, але вони не такі значні, як на території Туреччини. Тому на сьогоднішній день говорити, що Україні загрожує землетрус такого масштабу, ми не можемо. І для цього є відповідні фахівці, які можуть це підтвердити», — повідомив Демчук. 

Землетрус у Туреччині

Як відомо, 6 лютого Туреччину та Сирію сколихнув один із найпотужніших землетрусів в історії світу. Всього впродовж одного дня внаслідок потужних поштовхів були зруйновані тисячі будинків. Станом на 8 лютого загальна кількість жертв землетрусу сягнула понад 11 тисяч осіб. Втім, ці дані не остаточні, оскільки досі триває розбір завалів. 

Великі землетруси в історії

У 2011 році був зафіксований потужний землетрус біля узбережжя Японії . Його магнітуда сягнула 9 балів. Він завдав величезної шкоди на суходолі та спричинив цунамі, яке призвело до великої аварії на атомній станції "Фукусіма".

Найбільший землетрус магнітудою 9,5 був зареєстрований у Чилі в 1960 році.

Нагадаємо, раніше informator.ua повідомляв, в ДСНС озвучили українцям правила поведінки під час землетрусу.

Також ми писали, що нові будинки в українських містах можуть витримати землетруси з силою коливання до семи балів. Проте старі та аварійні будівлі можуть постраждати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.