Загроза для всіх командних пунктів РФ: авіаексперт Романенко розповів, що буде коли Україна отримає дозвіл на удари вглиб Росії

Якщо Україні нададуть дозвіл на удари по території Росії, це створить серйозні загрози для всіх командних пунктів ворожої армії, що бере участь у бойових діях проти нашої країни

Авіаційний експерт Валерій Романенко
Романенко розповів про можливі зміни в тактиці ЗСУ

Коли Україна отримає дозвіл на нанесення ударів вглиб території Росії, це створить серйозні загрози для всіх командних пунктів армійського рівня Росії. Під ударом будуть і ворожі аеродроми штурмової та бомбардувальної авіації. Абсолютно всі пункти, які беруть участь у бойових діях проти нашої країни.

Про це розповів авіаексперт і провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко в ефірі Radio NV. Розглядаючи потенційний вплив можливого дозволу Україні на удари по території Росії, він зазначив, що це може значно знизити інтенсивність бомбування і створити серйозні труднощі для російської авіації та командних пунктів.

"Під ударом буде база Чорноморського флоту в Криму - це зрозуміло, по них і так били. І це не проблемно. Далі: понад, скажімо так, 40 аеродромів, якщо брати разом з оперативними аеродромами. Всі аеродроми без виключення цього разу, всі аеродроми армійської авіації… Аеродроми гелікоптерів… Практично всі аеродроми штурмової авіації. Там один аеродром реально базовий, всі інші - оперативні. Потім - аеродроми бомбардувальної авіації", - уточнив експерт.

Романенко підкреслив, що під загрозу потрапляє як українська, так і російська командна інфраструктура. Тобто при такому розвитку подій обидві сторони будуть перебувати в рівних умовах з погляду управління і логістики.

"Тобто ми на глибину, скажімо так, 200-250 кілометрів будемо в рівних умовах щодо системи управління. Відповідно, логістика теж так само - по нашій логістиці будуть бити, по російській логістиці у відповідь будуть здійснюватися такі самі удари", - сказав він.

Дальність ураження іноземних ракет Storm Shadow
Дальність ураження іноземних ракет Storm Shadow. Інфографіка - uawarinfographics

Щодо можливого переміщення російських винищувачів і бомбардувальників з аеродромів, Романенко зазначив, що, хоча бомбардувальники можуть перемістити завдяки їхньому дальньому радіусу польоту, це не допоможе зменшити ризики для штурмовиків та гелікоптерів, які матимуть обмежені можливості через необхідність додаткового пального.

Романенко додав що російські гелікоптери мають обмежений радіус дії. І якщо їх переоснастять для більших відстаней, це вплине на їх бойову ефективність. Штурмовики також зазнають значних проблем через перевантаження.

Він також зазначив, що навіть якщо росіяни вирішать перемістити свою авіацію, це призведе до значного зменшення інтенсивності бомбування, що допоможе зменшити українські втрати та знизить авіаційну підтримку з боку противника.

Що відомо про дозволи на удари вглиб Росії

Щодо дозволу на удари по території Росії, США планують отримати деталі від президента Володимира Зеленського перед зняттям обмежень на використання західної зброї, зокрема ракет ATACMS. За даними видання The Guardian, Велика Британія, ймовірно, вже ухвалила рішення дозволити Україні використовувати свої ракети Storm Shadow для ударів по території Росії. Офіційно про це оголосити можуть 13 вересня.

Нещодавно міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський висловився на підтримку надання Україні дозволу на удари вглиб Росії. Міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс так само заявив, що Україна може завдавати ударів по військових об'єктах вглиб Росії нідерландською зброєю. За його словами, Україна має право на самооборону. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель виступив за те, щоб надати дозвіл ЗСУ бити по всіх військових цілях РФ без винятку. Франція теж схиляється до такого рішення, але офіційно ще не повідомляла.

Нагадаємо, що Сполучені Штати Америки та Велика Британія погодилися розглянути можливість використання наданої Україні далекобійної зброї для ударів по території Росії після того, як стало відомо про постачання балістичних ракет Іраном Росії. Також повідомляється, що остаточне рішення найімовірніше не приймуть до наступного засідання ООН, що заплановане на 22 вересня. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube