Рада закликала G7 дозволити удари по російських військових об'єктах західною зброєю

Парламент також закликав посилити санкції та прискорити надання систем ППО для захисту українського неба

G7, Верховна Рада
Український парламент звернувся до G7 з проханням про посилення військової підтримки

Верховна Рада України ухвалила звернення до країн G7 із закликом дозволити удари по російських військових цілях. Також у зверненні є прохання прискорити надання систем ППО та посилити санкційний тиск на РФ. Ці заходи мають допомогти Україні ефективніше протидіяти агресії з боку Росії.

Проєкт постанови підтримали 317 нардепів, повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. У постанові №11537 зазначається, що український парламент закликає країни Групи Семи підтримати Україну в боротьбі проти російської агресії. Рада ухвалила відповідне звернення 3 вересня.

"Верховна Рада України залишається непохитною у своїй відданості захисту суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаного державного кордону, продовжить докладати всіх зусиль для захисту громадян України", - йдеться у документі.

Зокрема, Рада закликає держави проявити єдність у захисті принципів Статуту ООН та визнати право України на відсіч збройній агресії до повного відновлення територіальної цілісності. У зверненні наголошується на необхідності посилення політико-дипломатичного та санкційного тиску на Росію, зокрема, шляхом введення вторинних санкцій та прискорення надання Україні військової допомоги, включно з системами ППО. Також пропонується зняти обмеження на використання Україною далекобійної зброї західного виробництва для ураження військових цілей на території Росії, звідки здійснюються атаки на Україну.

Крім того, парламент закликає розглянути можливість використання заморожених російських активів для компенсації збитків, завданих Україні, та сприяти притягненню російського керівництва до відповідальності за воєнні злочини. Верховна Рада також закликала держави-члени ЄС підтримати Україну на шляху до вступу в Євросоюз і активізувати зусилля для досягнення консенсусу щодо запрошення України до НАТО на саміті в 2025 році.

Скасування обмежень на удари по Росії: на якому дозвільному етапі Україна

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський наголосив на необхідності не лише дозволу, але й фактичного отримання далекобійної зброї для ударів по об'єктах РФ. Він  підкреслив важливість підтримки з боку США, Великої Британії, Франції та Німеччини.

Зокрема, Британія та Франція підтримують удари України вглиб РФ, а США та Німеччина виступають проти. Лондон влітку звернувся до Штатів з проханням підтримати використання Києвом проти ворога зброї великого радіусу дії.

Очікується, що одним зі способів, за допомогою якою Київ хоче змінити позицію Вашингтона, стане список цілей в окупантів для ураження зброєю великого радіуса дії. Таким чином українці хочуть переконати адміністрацію американського президента Джо Байдена дозволити їм бити вглиб Росії.

Щоправда, міністр оборони України Рустем Умєров в інтерв'ю телеканалу CNN розповів, що Україна поки що чекає на американський дозвіл на удари по російським військовим об'єктам на території РФ. При цьому, за інформацією телеканалу, США вже заявили Києву, що Україна не отримає нових партій ракет ATACMS – нібито через обмежені запаси та складність виробництва. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube