Загострення на верхівці та криза аутсайдерів: огляд 13-го туру УПЛ

Боротьба за чемпіонство загострюється

УПЛ 2023/2024
Металіст 1925 здобув перемогу над Чорноморцем, Зубков забив переможний м'яч у ворота Динамо

Минув черговий уік-енд Української Прем’єр-ліги, який розтягнувся аж на 4 дні та безліч хвилин через сирени понеділка. Та навіть в такій ситуації ми отримали кілька цікавих результатів матчів. Про усі - в огляді Інформатора.

Рух 0:2 Дніпро-1

Перенесений матч 5-го туру став першою жертвою наслідків перенесень. Дніпро-1 легко переграв Рух 2:0 - ще на початку гри всі питання зняли Пихальонок та Філіппов, він ще й став одним з кращих у команді, зібравши гол+пас. Та чи так само інертно зіграли б львів’яни, якщо гра відбулася б за графіком, коли господарі були на підйомі? Коли їм вдалося переграти Кривбас і Полісся та забрати очки в Шахтаря? Дніпро-1 увірвався в топ таблиці та готувався до наступного матчу проти Олександрії.

Рух - Дніпро-1 0:2 (0:2; 0:0)
Голи: Філіппов, 16; Пихальонок, 26

Динамо 0:1 Шахтар

Українське класичне не стало надзвичайно красивим матчем, Шахтарю вдалося приборкати власні прогалини та зіграти на проблемах Динамо. Тактичний огляд можете прочитати ось тут. Як результат - кияни продовжують власну системну кризу, а гірники цементують свою присутність у топі.

Динамо - Шахтар 0:1 (0:0; 0:1)
Гол: Зубков, 53

ЛНЗ 1:1 Колос

Єдиний матч суботи розпочався майже на дві години пізніше через тривогу і сенсації не подарував. ЛНЗ та Колос не виявили сильнішого. Саме господарі були ближчими до перемоги: у три дотики та дві голови вдалося відкрити можливість для Шестакова, який не втратив шанс. Але далі гра ніби зупинилася: у черкащан та ковалівців після цього був тільки один удар у ворота. Та й те - Колос забиває з пенальті, подарованого голкіпером. Як підсумок, нічия, що стає вже восьмою для гостей. Це наразі абсолютна більшість серед усіх команд УПЛ.

ЛНЗ - Колос 1:1 (1:0; 0:1)
Голи: Шестаков, 20 - Мілько, 79

Минай 0:0 Ворскла

Ох, це гра, де згадаємо не стільки хід матчу, скільки кінцівку. Ударів у грі було мало, а поле дозволяло хіба що збирати воду. Все йшло до нічиєї - до 84-ї хвилини, коли розпочався фестиваль безумства. Спочатку Мельник рукою в падінні зупиняє м’яча - VAR переглядав повтор майже 5 хвилин. Але водночас роздивилися і жорсткий фол Скляра. Як наслідок - пенальті у ворота Минаю та видалення в полтавчан. До м’яча підходить Степанюк - і стріляє повз ворота. 0:0 - Ворскла несеться в Кубку, але буксує в чемпіонаті.

Минай - Ворскла (0:0; 0:0)

Металіст 1925 2:1 Чорноморець

Харків’яни вносять свої сюрпризи в лідерську гонку. Неймовірно, але їм вдалося переграти одного з претендентів на медалі. Хоча починалося все саме за планом одеситів: знову забив Штогрин, це його третій матч із голами поспіль. Але потім - нападник Ієде, замість бити по воротах, вдарив суперника і залишив поле із червоною. Більшість дала змогу Металісту 1925 знайти шпарини й відзначитися саме через них. Спочатку голкіпера Варакуту переграв Борячук, а потім розкішним дальнім пострілом Моура виборов камбек і перемогу для харківської команди.

Металіст 1925 - Чорноморець 2:1 (0:1; 2:0)
Голи: Борячук, 53; Моура, 78 - Штогрин, 20
Видалення: Ієде, 40

Верес 2:2 Зоря

Зорі не щастить і в Кубку, і в УПЛ. Команда двічі втрачала перемогу по ходу матчу, переграла Верес статистично та була кращою в більшості атак, але Кривенцову забракло креативності. Показовим став момент на 70-х хвилинах: господарі роблять всі заміни за 5 хвилин, луганці нічим не відповідають. Як наслідок - свіжий Ковалюк знаходить останній ривок Блізніченка та зрівнюють рахунок. Клуби лишаються сусідами в підвалі таблиці.

Верес - Зоря 2:2 (1:1; 1:1)
Голи: Вовченко, 43; Блізніченко, 88 - Нагнойний, 36; Яцик, 61

Дніпро-1 1:0 Олександрія

Мабуть, найдовший матч в історії УПЛ. Сирен за гру було більше, аніж команди створили моментів - можливо, паузи так сильно впливали на їх дух та спроможність створити щось яскраве. Продовжує яскравий рух Філіппов - вже вкотре в його активі корисна дія. А от Олександрія і далі без перемог та голів. Навіть на дуже знайомому стадіоні Ротань нічого не зміг протиставити супернику.

Дніпро-1 - Олександрія 1:0 (1:0; 0:0)
Гол: Філіппов, 32

Рух 2:2 Оболонь

Ще один мегарезультативний матч УПЛ, де Оболонь дала бій Руху. Точніше, пивовари закамбечили і втратили можливість перемоги. Відзначимо голи команд: у господарів вони були після гарних комбінацій, у гостей - після красивих асистів. Оболонь оговталась після двох поразок, а от Рух втрачає дуже важливі очки для боротьби за медалі. Далі - Чорноморець.

Рух - Оболонь 2:2 (1:1; 1:1)
Голи: Квасниця, 3; Карабін, 83 - Суханов, 37: Краснопір, 49

Полісся 1:1 Кривбас

Ще один центральний матч туру, відкладений на майже дві години. Моментів команди створили не так багато, більше намагалися зрозуміти наміри суперника та перекрити їх. Тому Кривбасу вдався єдиний супершанс, де розкішний пас Стецькова красивим голом завершив Кузик. А у Полісся вже в другому таймі відповів Козак, класно пошивши у дурні весь захист. Нічия - абсолютно логічне завершення найцікавішої гри 13-го туру.

Полісся - Кривбас 1:1 (0:1; 1:0)
Голи: Кузик, 39 - Козак, 54

Загострення на верхівці та криза аутсайдерів: огляд 13-го туру УПЛ 1

Нічия лідерів дозволяє неочікувано увірватися на друге місце Дніпру-1. Кривбас зберігає лідерство та відрив в одне очко, поруч - Полісся, Шахтар і Рух. Динамо застрягає всередині таблиці, дуже близько розташовується одразу чотири клуби. Криза аутсайдерів триває - особливо відчутна вона в Зорі та Олександрії.