В Херсонській ОВА розповіли, що російські окупанти вивозять тварин до Криму і до Росії
Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив про знищення російськими окупантами заповідника "Асканія-Нова". Зокрема, росіяни у квітні минулого року убили та з'їли косуль, занесених до Червоної книги, а тепер вони вивозять тварин до Криму та Росії. Він також підкреслив, що наслідки підриву Каховської ГЕС ще довго будуть відчуватися.
Про це голова ОВА повідомив у інтерв'ю РБК-Україна. За словами Прокудіна, по суті, заповідника більше не існує, його повністю розграбовано. Також він зазначив про наслідки Каховської трагедії.
Прокудін розповів, що через відсутність зрошення область поступово висихає там, де не надходить вода від водосховища. У нижній частині Дніпра, що нижче Каховської ГЕС, ситуація майже стабілізувалася, як за якістю води, так і за іншими показниками. Водночас у верхів'ях Каховської ГЕС почали рости дерева, зокрема, верба, яка вже виросла на понад чотири метри.
"Там дійсно ліс величезний, все росте, екологи кажуть і хлопають в долоні, що це класно. Але для економіки області це не дуже класно, що та кількість зрошення, яка була, впала до нуля" - пояснив він.
Особливо сильно страждає Лівобережжя. Прокудін додав, що через затоплені заповідники втрачено багато ресурсів. Він запевнив, що ці наслідки ще довго будуть відчуватися.
"Думки науковців і природозахисників розділились. Одні кажуть, що не треба відбудовувати Каховську ГЕС, а всі економічно підковані люди кажуть – потрібно, бо область не виживе" — розповів Прокудін.
Заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський також підтвердив, що російські окупанти продовжують вивозити тварин із заповідника "Асканія-Нова" на територію тимчасово окупованого Криму та Росії. Посадовець заявив, що вони про це відкрито заявляють і це постійний процес. Окупанти називають це обміном фонду.
Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це ціле штучне море вилилося в русло Дніпра. Затопило понад 80 населених пунктів, а точна кількість жертв невідома досі. У грудні Associated Press писали, що через цю техногенну катастрофу загинули "сотні й сотні" людей. Експерти місії ООН попередньо оцінювали втрати екосистеми після підриву російськими окупантами греблі Каховської ГЕС у понад 12 мільярдів доларів США.
Голова української природоохоронної групи Олексіяй Василюк зазначав, що дно Каховського водосховища буде заростати рослинністю. На його думку, це схоже на відновлення Великого Луга, найбільшого природнього лісу Степової зони України. Площа території, що зараз заростає лісом, фактично дорівнює всій площі лісів Херсонської і Запорізької областей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.