В Україні з'явиться нова ГЕС замість зруйнованої росіянами Каховської: в "Укргідроенерго" озвучили терміни будівництва

Читать на русском

В Укренерго повідомили про розробку нового проєкту гідроенергетичного комплексу, який планується побудувати на місці зруйнованої Каховської гідроелектростанції

Читать на русском
Каховська ГЕС
За будівництво зможуть узятися після деокупації Херсонщини

В Укренерго повідомили про розробку нового проєкту гідроенергетичного комплексу, який планується побудувати на місці зруйнованої Каховської гідроелектростанції

"Укргідроенерго" розробило проєкт тимчасового гідроелектрокомплексу. Його планується побудувати на місці зруйнованої окупантами у 2023 році Каховської гідроелектростанції в Херсонській області. Цей проєкт передбачає спорудження тимчасових гідротехнічних споруд для відведення води та проведення необхідних робіт на місці колишньої гідроелектростанції. 

Про це повідомив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі телемарафону. Він впевнений, що нова ГЕС необхідна. Будівництво нового проєкту займе близько 7,5-8 років.

Згідно з його заявою, проєкт передбачає відкачування води з водосховища, демонтаж пошкодженої станції та відновлення нової станції. План передбачає відведення двох років на виконання цих заходів, а потім 5,5-6 років на будівництво нової станції. Тобто десь через сім з половиною чи вісім років має з'явитися нова ГЕС.

За словами Сироти, рішення було прийняте на Ставкою та урядом.

"Такі проєкти є. Вони вже готові щодо реалізації тимчасових гідроспоруд з верхньої та нижнього рівня водосховища для того, щоб можна було осушити те місце, де була підірвана станція, провести експертизу, демонтувати, а потім вже розпочати будівництво", - додав Сирота.

Втім генеральний директор "Укргідроенерго" додав, що здійснити будівництво можливо після деокупації регіону. Як тільки це станеться, "Укргідроенерго" готове братися за роботу.

Підрив Каховської ГЕС

У ніч проти 6 червня 2023 року російські військові підірвали конструкції Каховської гідроелектростанції. Дії росіян призвели до повного руйнування машинної зали гідроелектростанції. Після вибуху влада та волонтери негайно розпочали евакуацію мешканців з навколишніх територій, щоб забезпечити їхню безпеку.

"Укргідроенерго" заявило, що відновлення роботи гідроелектростанції стало неможливим. Російська сторона спочатку намагалася замовчувати про підрив, але пізніше почала звинувачувати Україну у трагедії. Однак ГУР має докази причетності РФ до теракту.

Що зараз на місці Каховської ГЕС

У результаті підриву Каховської гідроелектростанції, територія, яка раніше була затоплена водою, тепер перетворилася на густий ліс. Також значна шкода завдана популяції осетрових риб, які знаходяться в Червоній книзі України. Експерти та посадовці висловлюють обурення станом справ.

Еколог Вадим Манюк розповів, що наразі на цих територіях починають рости верби, які з часом будуть замінені іншими видами дерев. Можливо, на цьому місці з'являться дуби, в'язи, створиться лісовий мікроклімат.

Мер Нової Каховки Володимир Коваленко заявив, що лівий берег Дніпра на Херсонщині практично став "мертвим" без води, рівень ґрунтових вод впав більше ніж на десять метрів. Він зазначив, що впродовж трьох-п'яти років може виникнути "зона без життя" через засоленість ґрунтів. Підрив гідроелектростанції призвів до зміни мікроклімату, і, за його словами, в майбутньому можна очікувати підвищення середньої температури повітря на декілька градусів.

Крім того, Коваленко додав, що внаслідок цієї трагедії річка втратила свою важливу транспортну інфраструктуру, що мала значення для промислових зон та транспортування продукції. Економіка регіону відчула надзвичайно негативний вплив, і наразі немає достатньої кількості технічної води для нормальної роботи підприємств у Нікополі, Кривому Розі, Марганці та інших містах.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, через підрив Каховської ГЕС загинули сотні людей. Втрати від підриву ГЕС попередньо оцінили у понад 12 мільярдів доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.