Фрески з іншими бізнесменами залишилися, але деякі з них буцімто не давали згоди на розміщення портретів
У Луцьку днями розгорівся скандал через зображення волинських бізнесменів у верхньому храмі Кафедрального собору святої Трійці. Зокрема, Ігоря Палиці – народного депутата і бізнес-партнера олігарха Ігоря Коломойського. Однак фреску з його портретом вже зняли зі стін, але інші все ще залишаються там.
Перші фрески з бізнесменами з’явилися у храмі ще півроку тому, а за планом їх має бути 12. Про це повідомило видання misto.media.
На зображеннях ктиторів – осіб, які жертвували церкві гроші на реставрацію, ремонт та ін. – можна впізнати бізнесменів-забудовників Віктора Чорнуху та Леонтія Іванишина, власника агропідприємства “Вілія” Євгена Дудку та інших. Мер Луцька Ігор Поліщук заявив, що зображення Палиці нібито прибрали ще близько місяця тому.
“Про існування фрески зі своїм зображенням Ігор Петрович Палиця дізнався від мене більше місяця тому, коли я побачив її в соборі. Він одразу ж попросив її забрати, оскільки на його думку, це порушує Божі заповіді та суперечить його морально-етичним принципам. На наступний день фреска була демонтована”, – сказав міський голова у Facebook.
Іконописець собору, диякон Юрій Гетьманчук визнав, що деякі фрески меценатів справді “викликали суперечливі відгуки”. Через це їх вирішили переробити, але поки процес зупинений. За його словами, список меценатів для зображення у соборі як рекомендацію надав керівник Волинської єпархії ПЦУ, митрополит Луцький і Волинський Михайло.
“Місце вибране таке, щоб воно не стосувалося ікон, не йшло в композицію до сюжетів із християнства... Тут вони менше проглядаються з храму, хто знає, де є те місце, той побачить. На стінах собору зображують ктиторів, це давня традиція”, – зазначив Гетьманчук.
Згодом у коментарі misto.media частина бізнесмені заявили, що не давали згоду на розміщення фресок зі своїми портретами. Деякі з них назвали називають це рішення недоречним і пропонують розмістити там портрети український воїнів.
Зазначимо, що Кафедральний собор святої Трійці у центрі Луцька реставрується вже п'ятий рік. Він був збудований ще у XVIII столітті та є пам'яткою архітектури національного значення.
Ігор Палиця – секретар комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики (який очолює Данило Гетманцев). Член депутатської групи «За Майбутнє» з осені 2019 року. Давній друг і соратник Ігоря Коломойського.
Згідно з аналітикою руху “ЧЕСНО” Ігор Палиця з початку 2022 року до травня 2023 року відвідав лише 56% голосувань Верховної Ради України. При цьому неодноразово виїздив за кордон під час повномасштабної війни. А у 2023 році взагалі перестав ходити на засідання парламенту, виправдовуючи це тим, що не хоче працювати поруч з депутатами від проросійської партії “ОПЗЖ”.
Журналісти "Української правди" знайшли маєток лідера партії "За Майбутнє" у французьких Каннах. Виявилось, що він перебуває у власності родини нардепа ще з 2019 року. Маєток зареєстровано на ексдружину політика. Син та ексдружина Ігоря Палиця проживають у Швейцарії. Сину політика належить IT-компанія Incotech Sarl у Швейцарії.
У 2019 році Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження, фігурантом якого є Ігор Палиця. Мова йшла про розслідування схеми фальсифікації спецдозволів на користування надрами. А у 2017 році журналісти “Слідства інфо” у своєму розслідуванні з’ясували, що нібито Ігор Палиця має “приватну армію” на Волині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.