Список очолив Сергій Шахов
У виданні Bihus.info вирішили порахувати, хто з народних обранців найбільше пропускає засідання парламенту. Журналісти не брати до уваги пропуски через хворобу чи, приміром, перебування у СІЗО. З'ясувалося, що серед чинних народних обранців є злісні прогульники, які не відвідують Верховну Раду понад два роки поспіль - ще з 2022 року.
Методом зіставлення журналісти видання назвали прізвища нардепів, які загалом очолили рейтинг найбільших прогульників ВР. Загалом, їх виявилось шестеро.
Абсолютне лідерство за кількістю прогулів засідань Верховної Ради належить депутатові від "Довіри" Сергію Шахову. Депутат не відвідує засідання ВР ще з 2022 року. 2023 року Україна оголосила його у розшук через те, що він не задекларував свої статки. Шахов приховав майна аж на 88 мільйонів гривень.
"Почесне" друге місце журналісти відвели Степанові Івахіву. Народний обранець контролює величезну групу компаній, що відповідальні за низку АЗС в Україні. На питання, чому він не відвідує Раду, останній відповів, що така "робота йому не по душі". Івахів не ходить у ВР з кінця літа 2023 року. При цьому він обіймає посаду заступника голови комітету з питань екологічної політики. Івахів вже був депутатом VII і VIII скликань.
Не проти прогуляти засідання ВР й Ігор Палиця від депутатської групи "За майбутнє". Нардеп пояснив свої прогули у Раді тим, що не хоче бачити і працювати поряд із депутатами від "ОПЗЖ".
Ще цікавіша ситуація з Ярославом Дубневичем. Йому оголошено про підозру, після якої він по-суті зник. Дубневича оголосили у розшук. Він не приходить на засідання ВР, але при цьому залишається депутатом.
Прогульником Ради виявився й Олександр Ковальов. Цього народного обранця застукали під час війни в Іспанії.Офіційна причина його перебування за межами України - хвороба сина. Ковальов, як з'ясували журналісти, не з'явився на 70% засідань Ради. Утім сам нардеп повідомив, що він відновив свою роботу.
Не відвідує Раду і Федір Христенко. Це нардеп від "ОПЗЖ" за війну не відвідав жодного засідання ВР. Він перебуває за кордоном.
Станом на початок травня 2024 року, щонайменше 54 нардепи українського парламенту 9-го скликання мають підозри у скоєнні кримінальних злочинів. Це дані громадського руху "ЧЕСНО", який зібрав інформацію з відкритих джерел. Більшість підозрюваних звинувачуються у корупційних діяннях або державній зраді. Серед тих, кому висунуті підозри, чимало представників партії "Слуга народу" та забороненої "ОПЗЖ".
Станом на 30 квітня 2024 року, у Верховній Раді України працює лише 401 депутат. Це найменша кількість народних обранців за всю історію українського парламенту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.