За які провини пропагандист Стахів отримав підозри: публічно зливав розташування ЗСУ

Блогер, як стверджують в Офісі генпрокурора, під час прямого ефіру в соцмережах розповів, де на вулицях зараз можна зустріти військкомів одного з рівненських ТЦК

Остап Стахів отримав 25 вересня ще дві підозри: у поширенні інформації про розміщення ЗСУ та шахрайстві
Остап Стахів до решти своїх гріхів, навчав людей в інтернеті "журналістиці" за 7 тисяч гривень та вручав їм підроблені посвідчення

СБУ, Нацполіція та прокуратура зібрали докази про нові вірогідні злочини львівського блогера, псевдоактивіста та "журналіста" Остапа Стахіва, який раніше отримав підозру за спроби захоплення державної влади в Україні. 25 вересня після обшуків йому повідомлено про підозру за ще двома статтями Кримінального Кодексу України: поширення інформації про розміщення ЗСУ та шахрайство. Правоохоронці у своїх повідомленнях не називають ім'я підозрюваного, проте обставини справи вказують на Стахіва.

У СБУ нагадали, що за декілька місяців до початку повномасштабної війни блогер підбурював людей влаштовувати масові заворушення та захоплювати держустанови під виглядом "руху антивакцинаторів". Під час повномасштабного вторгнення, він продовжив антиукраїнську діяльність. Зокрема, він стверджував, що російську збройну агресію нібито спричинили "треті країни", які спровокували Москву до повномасштабного вторгнення в Україну. Також під час одного зі своїх прямих ефірів у соцмережах він публічно озвучив точну локацію розташування одного з підрозділів українських захисників.

Львівському псевдоактивісту Стахіву, який міг зливати локації ЗСУ, вручили підозру 1

Також він організував онлайн-курси "журналістики", де навчав своїх послідовників протидіяти мобілізації в Україні. Після завершення навчання блогер обіцяв слухачам (кожен з яких сплатив сім тисяч гривень) посвідчення журналіста міжнародного зразка, а згодом видавав "випускникам" фіктивні посвідчення місцевої газети, яка втратила акредитацію ще навесні цього року. Оплату слухачі повинні були переказати на рахунок іншої правозахисної організації, засновником якої також був фігурант, уточнили у Нацполіції. Обшуки у Стахіва зранку 25 вересня, були пов'язані саме з тим, що він видавав людям фіктивні посвідчення журналіста.

"Правоохоронці задокументували кілька фактів незаконної діяльності фігуранта, а під час санкціонованого обшуку в його помешканні та авто поліцейські виявили та вилучили два телефони, ноутбуки, фейкові посвідчення, документи громадських організацій, виписки з банківських рахунків. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті "шахрайство" - позбавлення волі на строк до трьох років", - зазначили у Нацполіції.

Львівському псевдоактивісту Стахіву, який міг зливати локації ЗСУ, вручили підозру 2

Також, за даними Офісу Генпрокурора, у січні цього року Стахів у соцмережах під час прямого ефіру зі своїм підписником розповсюдив інформацію про розташування ЗСУ – особового складу одного з відділів ТЦК Рівненщини, з можливістю їх ідентифікації на місцевості. Надалі підозрюваний публічно поширив відеозапис прямого ефіру на власній сторінці у Facebook та Telegram-каналі. Така інформація могла бути використана країною-агресором в ході ведення війни, вважають в ОГП. 

Львівському псевдоактивісту Стахіву, який міг зливати локації ЗСУ, вручили підозру 3

Остап Стахів: що відомо про нього

39-річний Остап Стахів - український скандально відомий політик та псевдоактивіст, проросійський пропагандист та антивакцинатор, фігурант реєстру зрадників. Почав займатися політикою у 2005 році.

Остап Стахів створив декілька громадських організацій та влаштовував протести на різну тематику. Від початку пандемії він зосередився на одній темі. На своїй Facebook-сторінці Стахів проводив прямі трансляції в яких спростував офіційну інформацію про коронавірус. Також він організовував пікети та влаштовував провокації у ковід-відділеннях лікарень.

Зокрема, у 2020 році Стахів спричинив ряд інцидентів в контексті пандемії COVID-19. 9 травня Стахів увійшов до приміщення Чернівецької обласної клінічної лікарні без засобів індивідуального захисту та намагався потрапити до інфекційного відділення. Лікар Центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська Тарас Масляк повідомив, що судитиметься зі Стахівим через наклеп. Також Stopfake та VoxUkraine звинуватили Стахіва у поширенні фейків та маніпуляцій про коронавірус.

У листопаді 2021 року СБУ повідомила Остапу Стахіву підозру у спробі повалити конституційний лад в Україні. Слідство встановило наявність доказів, що антивакцинаторський рух в Україні влаштували спецслужби Росії. СБУ оприлюднила фрагменти переписки Стахіва та його прибічників у Viber про плани вчиняти теракти та захопити владу в країні. Підтримати в суді Остапа Стахіва приходив вже мертвий колаборант Кирило Стремоусов.

У 2022 році у своїх відео Стахів розповідав, що ТЦК "викрадає і катує людей". Він зазначав, що ТЦК не зареєстровані офіційно і нібито про це є відповідне рішення Верховного суду. У 2023 році Стахів створив нове ГО - "Обʼєднання правозахисників України". Він видавав членам організації "міжнародні посвідчення правозахисників", які не мають юридичної сили. Казав, що посвідчення "захищають" членів ГО від поліції, ТЦК та інших органів. 

У 2024 році команда Стахіва активно їздила селами, "визволяли людей з полону ТЦК". Наприкінці січня 2024 група Стахіва приїхала у Березне Рівненської області аби "визволити з полону ТЦК" місцевого мешканця Василя Плескача. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube