Італійці взяли реванш за поразку у Парижі
Центральний матч 4-го туру Ліги Чемпіонів подарував нам багато емоцій від шаленої боротьби та відчайдушної оборони. Мілану вдалося повернути віру в себе та покарати ПСЖ за розгром у жовтні. Як їм це вдалося - в огляді Інформатора.
У першому матчі ПСЖ просто знищив Мілан 3:0 на власному полі. Треба було тільки перемагати, аби поборотися хоча б за Лігу Європи. На новий формат Пьолі випускає Леау, Томорі, Калабрію, Пулішича та Жиру. Натомість Енріке залишає Шкріняра, Мбаппе, Угарте, Хакімі та Дембеле.
Для ПСЖ було важливо закрити Ернандеса - його повернення означало зростання креативності на флангах. Мілану ж треба було позбавити простору Мбаппе, Зайре-Емірі, Угарте - вони в минулій зустрічі робили що завгодно. Ну і саме вони високим розташуванням одразу почали шукати шпарини для прострілів. Хоча саме фланг Ернандеса ледь не вистрілив першим: Леау скидає на Лофтус-Чіка і півзахисник б’є у дотик. Це був вже другий удар від міланців.
Той же фланг активує і ПСЖ: Дембеле став головним адресатом усіх передач на просування. Він постійно шукав когось у карному і ледь не асистував Мбаппе. Минає хвилина - і Мілан провалюється на кутовому. Після скидки Маркіньоса, Шкріняр залишився зовсім один і легко переграє Меньяна з кількох метрів. Тіав і Томорі намагалися створити офсайд, але переграли самі себе.
Мілан поклав, мабуть, усі сили на атаку у відповідь. На максимальній швидкості вперед вибігає Жиру, з усієї сили пробиває - сейв голкіпера. Але відскок, Леау піжонськи підіймає ногу та б’є через себе - тепер помилилися вже захисники парижан. Дві схожі помилки - два голи, Доннарумма не встигає бути всюди.
Проти Мбаппе працювала тільки одна схема - закривати його удвох. Аби допомогти Калабрії, Томорі та Тіав змінили позиції в центрі й саме англієць був підстраховкою для латераля. Через це Кіліану постійно доводилося мігрувати з флангу до центру і назад, аби намагатися зламати оборону россонері. Сподобалася гнучкість Мілана проти флангових швидких атак французів: страхувати центр приходив Жиру, а після позиційної оборони Леау приходив за м’ячем аж до центрального кола.
Під кінець першого тайму моральна слабкість команди Пйолі ніби розчинилася: Мілан не поспішав повертатися назад, в атаку бігли все більше гравців. Особливо виділялися Лофтус-Чік та Жиру. В матчі за життя італійці зробили висновки та якісно змінили настрій. Більшістю вдавалося нейтралізовувати Мбаппе та Дембеле, а їх агресивні контрвипади посадили на картки Угарте, Муані та Вітінью. Втім, одна помилка могла перетворитися на новий пропущений гол - Меньян не зможе тягнути на собі черговий матч, якщо захисники не прокинуться.
Мілан готувався на потужний тиск від ПСЖ і, аби втримати лідерство, россонері змінюють формацію: 5-4-1 замість 5-3-2 у захисті; але навіть так їм вдавалося швидко вибігати в контратаки. Вже там була шалена віддача, яка конвертувалася у такий важливий гол. Тео добігає до м’яча на фланзі, коли всі вже вимкнулися з гри, та видає розкішний навіс на Жиру. Французу залишалося лише не схибити - і він головою пробиває Джиджи.
Така перевага ну ду-уже не сподобалася ПСЖ: побільшало грубих фолів. Лофтус-Чіка Люка Ернандес збивав так жорстко, що вінгер ледь не зробив потрійне сальто. У цей момент чотири гравці гостей сіли на картки, що дуже ускладнювало положення під час міланських атак. Звісно Мілан починає бити саме у правий фланг, аби провокувати суперників на другу картку. Енріке реагує дуже вчасно - знімає усіх футболістів, хто міг залишити команду в меншості.
Відбувається зміна попереду - Жиру з кінцями відходить в опорну зону, аби віддати свою позицію Лофтус-Чіку. Англієць учора був один з кращих у складі італійців: дуже багато брав на себе і створював чимало моментів, особливо у другому таймі. Натомість випав Леау - його другий матч поспіль з’їв Хакімі. Та цей факт не докучав підопічним Пйолі: їм вдавалося і далі обмежувати простір для Мбаппе та стримувати свіженьких Лі, Руїса й Мукіеле. Навіть традиційний високий футбол парижанам не вдавався, бо та сама італійська 5-4-1 в обороні закривала усі щілини.
Наприкінці гри лідером захисту став невтомний Муса: він встигав усюди та працював класичним бокс-ту-бокс. Додайте ще чудові оборонні дії Рейндерса - і ось вам рецепт, як Мілан витримав велику кількість відчайдушних штурмів ПСЖ. Схоже, що Пйолі вивчив гру Ньюкасла та закривав напад французського клубу компактною схемою. Попри швидкий пропущений гол - система спрацювала на два переможних взяття воріт. Довершив “італійський бетон” Меньян - без жодних проблем йому вдавалося нівелювати усі удари у площину.
Перемога Мілану 2:1 - власні трибуни дійсно лікують? А інтрига групи F шаленіє сама від себе.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.