Майстер-клас зі знищення захисту: огляд матчу ЛЧ ПСЖ - Мілан

Парижани реабілітувалися за поразку від Ньюкасла

ПСЖ повернув собі перше місце в квартеті. Фото: Gettyimages.com
Мілан не може забити в третій грі. Фото: Gettyimages.com

Поки один з кращих матчів Мбаппе в цьому сезоні, який випав на принциповий двобій у квартеті Ліги Чемпіонів. Безініціативний Мілан не зміг нічого протиставити злим французам - ПСЖ легко розбирає італійців на кісточки та очолює свою групу.

Як це було - в огляді Інформатора.

Перед грою

Після англійського шоку, Енріке готував найбільш мотивованих гравців, адже ПСЖ відомий своєю байдужістю, коли результат не йде. Тому на поле вийшли Муані, Вітінья, Хакімі, Дембеле й Угарте. Мілан, маючи лише на одне очко більше, теж сподівався на важливу перемогу. До Парижу приїхали Крунич, Жиру, Леау, Томорі та Меньян. Дуже бойові склади від дуже непростих команд.

Мілан та ПСЖ востаннє зустрічалися аж 22 роки тому - в рамках ЛЧ. І тоді у парижан не було жодної перемоги. Остання гра - товариський матч одинадцять років тому, та й тоді сильнішими були россонері.

Перший тайм. Одна помилка - гол Мбаппе

Неочікувано, але Мілан та ПСЖ виявилися слабшими, аніж новачок Ньюкасл. З обома англійці не втратили очок, а парижан взагалі розгромили. Відтак - саме цей матч вже зараз вирішував долю перших місць. Хто виграє - той зробить задачу виходу в плей-оф набагато легшою.

Вже з перших хвилин наша увага була прикута до Мбаппе. Що покаже головна зірка ПСЖ? Враховуючи, що проти Ньюкасла його дуже гарно закрили, показавши схему контргри. Уся лінія захисту мала бути готова до його переміщень на всі позиції, адже в другому турі Кіліан більше знаходився на фланзі. Та й команда Пійолі знову побігла вперед. Чимало уваги міланців було й до паралельного матчу. Окрім того, що там вирішували, чи виграє знову Ньюкасл, то там ще й грав Тоналі. Інформація про його дискваліфікацію з’явилася за кілька годин до гри ЛЧ, але офіційно цього тоді ще не оголосили, а отже - півзахисник грав. Але гостям треба було звернути увагу і на свою середню лінію - їй вдавалося не так багато, хоч і супротив парижан був майже непомітний.

Дуже активні зазвичай на початку матчів, італійці в цій грі відійшли на другий план. Вдавалося позбавити простору Дембеле та Мбаппе і Меньян майже не грали. Натомість власні атаки були дуже посередніми, якщо взагалі були. Нарешті Леао вдалося створити кращий момент за перший тайм: хитнувши Хакімі, він закручував у дальній кут - не вистачило кількох сантиметрів до стійки. З’явилася перша підказка, що та як робити: швидко розтягнути французів на все поле і обирати один з флангів для просування. Саме за такою схемою спробували атакувати за хвилину Томорі та Жиру.

ПСЖ вдалося переграти Мілан на дистанції. В дуже потрібний момент Ернандес пасує в центр, де набирає швидкість Зайре-Емірі. Під прессингом він встояв та зміг віддати пас на Мбаппе і далі форвард був нестримний. Критичний провал захисту - Томорі залишився один. Самотужки втримати швидкі ноги паризького нападника неможливо - і Мбаппе легко пробив чітко в кут.

Мілан шукав свій гол, максимально використовуючи всю ширину поля. Але вже після голу парижани закрили вільні зони - підопічні Енріке сіли назад та намагалися уникнути помилок до перерви, аби втримати корисний результат до тактичних перебудов. А вони точно напрошувалися: треба було кардинально ламати малюнок гри і тим, і тим, якщо клуби хотіли забезпечити собі впевнену перемогу. Тим паче, поразка до двох нульових нічиїх не зможе гарантувати россонері навіть Лігу Європи.

Другий тайм. Завершення ще до фінального свистка

Мілан зробив велику помилку - не було підстраховки. Захисники грали самі по собі, а комунікації між лініями не було. Єдиний шанс - удар Леао, що зовсім погано для грізного італійського клубу. Аби таки досягти голу, тренер знімає Тіава та випускає Калабрію, щоб створити більше впевненості для нападників та повернути зіграність. ПСЖ також не робило нічого ну дуже небезпечного: Мбаппе знайшов свій момент, але його продовжували закривати, обмежуючи функціонал. Кіліан міг бити здалеку, але точності та перспективи в таких ударах не було, хіба що розминка для воротаря.

Як прийшов другий гол ПСЖ - це просто шок. Мілан провалився в усіх фазах, знову. Спочатку після ауту біля чужого карного побіг на власні ворота Муса. Томорі знову грає погано, не приймає пас, а м’яч від нього рикошетить до Вітінью - той миттєво переводить  на Дембеле. Швидкість та рухливість дозволяє французу розхитати Томорі та легко переграти голкіпера. Тільки VAR рятує італійців: фол Угарте на Мусі стає рятівним - гол скасовують. Бета-тест помилки у формації успішно провалено: більше россонері не мають права марнувати власні моменти та так безвідповідально грати в захисті.

Але жодних висновків гості не роблять: вже за кілька хвилин майже ідентична ситуація призводить до провалу на фланзі. Тепер вже Дембеле сам отримує м’яча та пробиває по воротах. Меньян тягне удар, але на добиванні вже ніхто не встигає закрити ворота. З кількох метрів Коло Муані подвоює перевагу ПСЖ - і знищує інтригу в матчі.

І як тут прокоментувати захист Мілана, якщо його просто не було? Мбаппе, Зайре-Емірі, Угарте, Муані - всі вони відчули таку свободу, що могли вибігати у контрвипади та робити там все, що треба. Хоч якось витягти ці провали намагалися Пулішич, Леао та Жиру - але захисники парижан були більш успішними. Нервовість від таких невдач конвертувалася у картки - жорсткі фоли лише за хвилину саджають на картку одразу двох захисників італійців.

Чим ближче була психологічна позначка "70 хвилин", тим більшими ставали провали. Хитнути захисника та бити в дальній кут - для ПСЖ це стало ніби вправою на тренуванні, зовсім нічого ми не бачили від Ернандеса чи Томорі. Вже у відчаї Жиру намагався закинути за комірець Доннаруммі - та куди там закидати, якщо це був лише другий удар у ствір і воротар зовсім не втомився та не втратив реакцію?

Останні 10 хвилин господарі вже просто насолоджувалися легкою перемогою. Чимось гра нагадувала такий же суперматч (за анонсом) Севілья - Арсенал: ми всі чекали битви за лідерство та неймовірних комбінацій, а отримали гру нервів та вичікування помилки суперника.

Ось і тут: ПСЖ має два м’ячі переваги, поспішати їм нікуди не треба, суперник нічого не пропонує та навіть дарує моменти для нових атак. Чому б не пограти у свій футбол? Россонері просто не впізнати в цій грі та в цій Лізі Чемпіонів - не виходить зовсім нічого ані за максимального пресингу, ані за гри другим номером. Навіть заміни на талановитих гравців не приносили нічого: тотальна впевненість парижан у власних діях, яку підсилював перфомансом Мбаппе, дозволяла втримати ворота на замку.

Особливо показовим є момент з Хакімі, коли він закрив простріл Леао в останню мить та зловив хвилю овацій на власну адресу. Останнім ударом в обличчя стає гол Лі - ідеальна комбінаційна краса від абсолютних домінаторів.

3:0 - впевнена домашня перемога ПСЖ запалює інтригу групи F: Ньюкасл у паралельному матчі програв Боруссії Д, завдяки чому саме парижани виходять на чисте перше місце. Англійці опустилися на третє місце, Мілан - закриває квартет.