"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Загалом за межі України виїхало мільйон молодих людей
Станом на 28 жовтня за кордоном перебуває понад 7 мільйонів українців. Понад один мільйон - це молодь, а 400 тисяч - школярі, які навчаються у школах європейських країн. Багато з цих діток може не повернутися в Україну, тому ризики втратити їх є високими.
Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий на форумі "Українська – мова Перемоги!" наголосив, що у країні має бути сформована відповідна державна програма інтеграції тих школярів, які навчаються за межами держави. В іншому випадку, цих школярів держава втратить, а саме люди є найціннішим для нашої країни.
За словами Лісового, багато школярів навчаються одночасно і в українській школі, і за кордоном. Відтак, виникає подвійне навантаження на дітей, тому часто батьки відмовляються від української освіти взагалі, віддаючи перевагу іноземним школам, а шкільна програма за кордоном передбачає повну інтеграцію іноземців. Відтак, частина дітей втрачають зв'язок з Україною.
За словами Лісового, щоб не допустити втрати дітей, МОН проводить низку заходів. Приміром, відбувається зарахування універсальних дисциплін, створюються дистанційні класи. Результати з, приміром, фізики, хімії, математики, в Україні зарахують за показниками успішності за кордоном. Втім це не стосується української мови, літератури та історії.
"Результати з усіх предметів, що вивчаються в європейських школах, крім української мови, української літератури та історії України, ми можемо зарахувати. Друге - ми створюємо спеціальні дистанційні класи", - розповів Лісовий.
З понеділка, 30 жовтня, у більшості українських шкіл розпочинаються осінні канікули. Втім деякі навчальні заклади не робитимуть перерви у навчанні, а доплюсують осінні канікули до зимових. Відтак, діти взимку відпочиватимуть майже місяць. У школах Києва та області осінні канікули розпочалися з 23 жовтня.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що після довгих повітряних тривог вночі, діти можуть пропустити перші уроки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.