Батькам пояснили, як записати дитину на навчання в українську школу дистанційно
Чимало українських родин з дітьми переїхали за кордон через повномасштабну війну. Водночас школярі мають змогу продовжувати вчитися в українських закладах освіти в дистанційному режимі. У Міністерстві соціальної політики розповіли, куди треба для цього звертатися.
Така інформація з'явилася на офіційному порталі відомства. Зазначається, що українським школярам, які перебувають за кордоном, доступна можливість дистанційно вивчати предмети українознавчого компонента. Наразі є 84 заклади освіти, які визначені Міністерством освіти України: ці школи проводитимуть такі заняття з різних регіонів нашої держави.
У чому сенс такої програми? Річ у тім, що чимало школярів з України зараз навчається в закордонних школах. Програма освіти там може бути інша, а значить - деякі предмети діти можуть пропустити. Наприклад, історія України, українська мова та література тощо. Водночас для вступу в українські університети ці предмети потрібно буде вчити для складання ЗНО (НМТ).
Саме тому в МОН вирішили видати відповідний наказ, який дозволяє учням, коли вони за кордоном, вчити певні предмети дистанційно в українських школах. За допомогою цього можна уникнути подвійного навантаження через навчання. При цьому коли дитина повернеться в Україну - їй не доведеться наздоганяти освітню програму.
Як записатися на таке навчання? Для вивчення окремих предметів учнів тимчасово буде переведено в спеціально сформовані для цього класи. Для того, щоб записати дитину на таке онлайн-навчання, потрібно звернутися за телефонами, які вказані за посиланням. Потім, коли дитина повернеться в Україну, вона зможе спокійно продовжити навчання в українській школі.
Очільник Освітнього комітету Верховної Ради України Сергій Бабак розповів, що багато українських студентів навчаються в українських університетах, перебуваючи за кордоном. За словами нардепа, складно сказати точну цифру, але можна порахувати приблизно, якщо взяти за орієнтир тих, хто складає ЗНО (НМТ) за кордоном: це близько 100-150 тисяч студентів. Щодо вчителів, що в Україну не повернулося ще близько 10-15 тисяч педагогів: у 2021 році в Україні було близько 440 тисяч учителів, станом на вересень 2022 року – майже 403 тисяч. Натомість зараз є 396 тисяч учителів.
У Міністерстві освіти України зазначали, що понад 506 000 учнів наразі перебувають за кордоном. Водночас є можливість, щоб навіть на відстані школярі могли здобувати освіту. Представники МОН радять батькам дітей такі методи для цього:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.