Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Озброєння для армії будуть випробовувати прямо на полі бою
В Україні буде скорочений термін постачання нової зброї до війська. Міноборони хоче перейти на формулу, згідно з якою, від розробки до контракту має пройти всього лише 20 днів. Це стане можливим за рахунок того, що нове озброєння випробовуватимуть одразу на полі бою.
Про це йдеться в прессрелізі Міністерства оборони. Зазначається, що дана ініціатива належить новому міністрові оборони Рустему Умєрову.
Відтепер внаслідок змін процес постачання нових зразків озброєння та військової техніки до ЗСУ скоротиться до 20 днів. Однак у відомстві наголошують, що даний термін може змінюватися залежно від якості та повноти наданих виробником матеріалів.
"Пришвидшення стало можливим завдяки змінам до постанови Кабінету Міністрів від 25.02.2015 № 345, що були внесені на засіданні Кабміну 21 листопада цього року з ініціативи Міністра оборони України", - йдеться у прессрелізі.
Як було раніше: аби зброя та/або техніка потрапила до нашого війська, виробники були змушені долати процедуру в шість етапів. Ці процедури могли займати декілька місяців.
"Відтепер... вилучено одну найтриваліших бюрократичних перепон — видання наказу про допуск (озброєння - ред.) до експлуатації. Його погодження з різними структурами МОУ та Генштабу зазвичай тривало близько місяця", - зазначили в Міноборони.
Тепер мають скоротити всі етапи затвердження. Випробовування новітніх озброєнь бійці ЗСУ проводитимуть безпосередньо на полі бою під час виконання бойових завдань.
Якщо весь процес буде успішним - ніяких додаткових випробувань більше не буде потрібно. Тут Міноборони наводить приклад з українською розробкою: самохідною гаубицею "Богдана". Вона відмінно зарекомендувала себе прямо на полі бою та не потребувала серйозних доробок.
Окрема важлива зміна - закупівля безпілотників цивільного або подвійного призначення, які можна переобладнати для виконання бойових завдань. ЗСУ дуже сильно потребують такої продукції, адже дрони - це очі та руки цієї війни.
"Відтепер держзамовник може закуповувати такі БПЛА, навіть якщо вони не були допущені до експлуатації та кодифіковані як предмет постачання", - зазначили в МО.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.