ЗСУ отримали дві пускові установки ЗРК NASAMS від Литви: вони вже на бойовому чергуванні - Умєров

Читать на русском

Передані Литвою ЗРК NASAMS уже перебувають на бойовому чергуванні ЗСУ

Читать на русском
Арвідасу Анушаускасу і Рустем Умєров
Умєров подякував міністру оборони Литви Арвідасу Анушаускасу за військову допомогу

Передані Литвою ЗРК NASAMS уже перебувають на бойовому чергуванні ЗСУ

ЗСУ отримали дві пускові установки зенітно-ракетних комплексів середньої дальності NASAMS. Їх придбала Литва. ЗРК NASAMS уже перебувають на бойовому чергуванні.

Про це повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Він сказав це, коментуючи свою зустріч з Міністром оборони Литви Арвідасом Анушаускасом, передає пресслужба відомства.

"Подякував особисто міністру оборони Литви Арвідасу Анушаускасу, який перебуває з візитом в Києві. Відвідали з моїм колегою пункт управління дивізіону Повітряного командування "Центр" Повітряних Сил Збройних Сил України", – цитує пресслужба Умєрова.

Міністр оборони України також повідомив, що запросив оборонні компанії Литви до співпраці зі спільного виробництва озброєння і боєприпасів в Україні. Умєров висловив вдячність міністру Арвідасу Анушаускасу і всьому литовському народу за безпрецедентну підтримку України в боротьбі з російським агресором.

Допомога Литви Україні

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс різко висловлювався про можливість мирних переговорів з росією у війні, яку вона веде проти України. Він заявив, що попри бажання деяких західних політиків покласти край кровопролиттю, це буде величезною помилкою. І розплачуватимуться за неї наступні покоління європейців. Ландсбергіс упевнений, що не можна йти на жодні переговори з кремлем, бо далі буде ще жорстокіша війна на десятиліття. 

Литва, у рамках нового пакету військової допомоги, передала Україні 1,5 мільйона боєприпасів для різних видів зброї. Також до відправки готували важливу техніку. Ще у вересні зазначалося, що країна й надалі буде підтримувати Україну й надавати їй військову допомогу.

Військова допомога Литви Україні з початку повномасштабної війни сягнула 0,5 мільярда євро. Починаючи з 2024 й по 2026 рік включно Литва планує надавати допомоги на 200 мільйонів євро щороку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.