З Вашингтону надходять погані сигнали для України: тепер заговорили про вибори - що це все значить

Якщо Україна буде змушена погодитися на вибори після припинення вогню, США можливо запропонують Зеленського не висувати свою кандидатуру на посаду президента

Трамп та Зеленський: Gettyimages
Увесь час після перемоги Трампа Зеленський намагався його переконати, що Україна варта підтримки. Але навряд чи успішно, про що свідчать нові сигнали з Білого дому. Фото: gettyimages

Радник Зеленського Дмитро Литвин 3 января розкритикував заяву Кіта Келлога щодо необхідності проведення виборів в Україні до кінця 2025 року. Ця заява напевно є наслідком попередніх домовленностей між Росією та США щодо припинення війни, яка є поганим сигналом для України. Інформатор попереджав саме про такий розвиток подій одразу, як Трамп переміг на виборах у США.

Мирний план Трампа має вже три пункти

Нагадаємо, Інформатор 16 січня вказував із посиланням на власні джерела, що Путін має особисту вимогу щодо переговорів: усунути Зеленського від влади. Тобто мають відбутися вибори. Згідно із уявленнями Путіна в Україні взагалі має бути проросійський уряд, але хто зараз проголосує за такий - невідомо.

Наразі Кіт Келлог казав саме про це: парламентські та президентські вибори в Україні, які були зупинені черезв війну, необхідно провести. Тобто, мирний план Трампа станом на зараз виглядає ось так:

  1. Припинення вогню
  2. Вибори в Україні
  3. Переговори про мир (із новою владою).

Нагадаємо, раніше вважалося, що Трамп у своєму плані врегулювання має лише два пункти: 1) припинення вогню та 2) мирні переговори. Звісно це все проміжні сценарії.

Трамп та Путін ще можуть не домовитися - та все зміниться. Проте це безумовно тривожний сигнал для Києва одразу з двух причин:

  • (І ні, одна з причин не у тому, що Зеленського та Єрмака таким чином усунуть від влади). Перша причина у тому, що вибори - це процес, який триватиме декілька місяців. У цей час Росія може суттєво посилитися, тоді як Україна буде зайнята передвиборними чварами.
  • Також є малоімовірним, що у цей час США надаватиме Україні допомогу.

Тобто, якщо цей сценарій буде задіяним, це призведе до суттєвого послаблення України. І бодай хто б не виграв вибори, він буде змушений йти на переговори, які навряд чи щось суттєво змінять: бо на той час Трамп та Путін вже все порєшають.

Варіанти для українського президента

Із логіки домовленностей між США та Росією Зеленському певно запропонують не брати участь у наступних виборах президента. Тоді особиста забаганка Путіна виповниться.

У американців буде важливий аргумент: якщо Зеленський все ж таки на вибори піде, саме він буде змушений «йти на суттєві поступки», як вже попередив Кіт Келлог. Тобто оппоненти матимуть право звинувачувати Зеленського у поразці.

Але якщо він відмовиться, то збереже місце у парламенті, через великий політичний вплив буде користуватися де-факто недоторканістю (як зараз Порошенко). Більш за те, він зможе звинувачувати владу в слабкості та збереже шанси повернутися у крісло президента через пʼять років.

Звісно є аргументи і проти можливого рішення Зеленського взагалі відмовитися від переговорів. Це не лише позбавлення України військової допомоги США - що повністю зрозуміло.

Наслідком стануть звинувачення особисто Зеленського у тому, що він є узурпатором - не погодився на вибори. А також низка інших звинувачень та розслідувань: щодо витрат грошей, порушень прав людини, тощо. З таким піаром Україні буде важко отримати допомогу не лише в США, а й у Європі.

До того ж зрозуміло, що розрахунок на боротьбу з Росією за допомоги однієї лише Європи призведе до поразки у короткому проміжку часу. Тобто питання переговорів постане знов, але умови будуть ще гіршими.

 Трамп та Путін
Серед міжнародних експертів мало хто має сумніви, що Трамп порозуміється з Путіним, як це відбувалося раніше, наприклад, під час їх півторагодинної зустрічі в японському місті Осака: тоді володар Білого дому отримав запрошення на парад побєдобєсія в Москву. Фото: gettyimages

Інші погані сигнали від США

Джерела Інформатора повідомляють, що на Банковій ще до перемоги Трампа були ознайомлені із цими намірами Трампа та його прибічників. Усе, що робив Офіс президента останні місяці, щоб протидіяти цьому сценарію: переконати Трампа у перспективі підтримки України.

Ще були сподівання, що Трамп не зможе домовитися з Путіним. Наразі це видається вкрай малоймовірним: зрозуміло, що переговори між новою адміністрацією США та Кремлем тривають. Якщо Келлог почав розказувати про вибори, це сигнал, що обидві сторони вийшли на якусь угоду.

Також поганий сигнал, що наразі Росія та США обговорюють місце можливої зустрічі Путіна і Трампа. Це може бути Саудівська Аравія чи ОАЕ.

Нагадаємо, Трамп зустрінеться з Путіним лише, коли стане зрозумілим, що вже домовленности напрацьовані. До того зустріч президентів була б абсурдом.

Також досить ймовірно, що домовленності, які б дали старт переговорам Трампа та Путіна ще не досягнуто та все може змінитися. Проте наразі неяких змін не відчувається. Навпаки заяви офіційних представників влади США викликають все більшу тривогу.

Й нарешті: від представників влади США нічого не йдеться про якийсь миротворчий контингент на території України. Це певно тому, що миротворці є європейською історією. Але Європа не веде переговорів. А на рівні Вашингтону це питання ймовірно взагалі не розглядається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube