Насильницька депортація українців з тимчасово окупованих територій України до росії продовжується
Близько 1,5 мільйона українців знаходяться в російській федерації. Більшість з них — жінки та діти. Вони не можуть повернутися додому, а рідні встановити з ними зв'язок.
Про це повідомила віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час заходу на полях Генасамблеї ООН. Особливу увагу під час заходу приділили питанню насильницької депортації українців з тимчасово окупованих територій України до росії.
"Близько 1,5 мільйона громадян зараз знаходяться на території російської федерації без можливості повернутись додому, а їхні рідні - встановити з ними зв'язок", - заявила Стефанішина.
Вона додала, що зараз як ніколи важливо використати всі міжнародні інструменти захисту прав людини та подвоїти зусилля, щоб не допустити насильницької експлуатації українців.
Що робити, якщо вас вивезли з України до рф
Як пише Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, якщо вас чи ваших близьких це торкнулося, потрібно якнайшвидше виїхати з території країни-агресора. Законних підстав обмежувати ваш виїзд звідти немає, але на практиці можуть виїхати труднощі. Для виїзду краще обирати одну з найближчих країн ЄС. На території Європейського Союзу прихисток надає будь-яка країна. Там є можливість оформити тимчасовий захист, який дає право працювати, легально перебувати, отримувати фінансову допомогу.
Виїхати з росії можна як наземним транспортом через Естонію, Латвію, Фінляндію, так і авіа — літаком через Калінінград у Польщу. Щоб скористатися авіаперельотом — потрібен закордонний паспорт. Наземним шляхом шансів, що в Європу пустять з будь-яким документом, що посвідчує особу, значно більше. Для перетину цього кордону вам знадобиться біометричний закордонний паспорт, або внутрішній паспорт, або свідоцтво про народження. Також знадобиться міграційна карта, яку ви оформляли під час в'їзду до рф.
Якщо ви прибули до росії до 24 лютого і маєте лише внутрішній паспорт чи свідоцтво про народження, вірогідно, що вас не впустять до країн ЄС. Тоді можна спробувати виїхати з росії через Білорусь. Найбільш зручним є маршрут через кордон з Естонією на прикордонному пункті пропуску Івангород-Нарва. Потягом ви можете дістатись Санкт-Петербургу, потім вирушити до Івангорода попутним транспортом або електричкою. З естонської Нарви можна достатися до Таллінна.
Виїзд за межі російської федерації може зайняти кілька годин — про це говорять активісти. Як причину виїзду краще сказати, що їдете до родичів. Також необхідно видалити потенційно провокативні матеріали на вашому мобільному.
Відомо, що окупанти примусово депортують українських дітей до рф. Вони розлучають тисячі родин. Примусове переселення та депортація дітей, у тому числі з інтернатів до рф і на окуповані росією території, їх примусове усиновлення російськими сім’ями є порушенням українського та міжнародного права. Міжнародні конвенції визнають депортацію воєнним злочином. Україна буде судитися проти рф за фактами так званого усиновлення викрадених та вивезених дітей. Кожен, хто має будь-яку інформацію про незаконне вивезення дітей до рф, може зателефонувати до Національного інформаційного бюро на цілодобову гарячу лінію 16-48 та до Департаменту кризового реагування Мінреінтеграції: 050-562-03-13. Звертайтеся, і можливо саме ви збережете дитині життя!
Нагадаємо, в Україні через війну зникли безвісти більше 10 тисяч людей. Крім того, у російському полоні знаходяться понад 1,5 тисячі цивільних українців.
Також Інформатор писав, як в Україні шукають безвісти зниклих та загиблих за ДНК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.