З початком війни київське метро втратило половину своїх пасажирів

А у порівнянні з 2013 роком столична підземка працює лише на третину потужності

З початком війни київське метро втратило половину своїх пасажирів
Проблеми розпочалися під час пандемії коронавірусу

Київське метро працює лише на третину своєї потужності. Якщо за 2013 рік столичний метрополітен перевіз 536 млн пасажирів, то в 2022 році обсяг перевезень склав 162 млн осіб.

Статистика представлена на сторінці “Пасажири Києва” у Facebook.

Ініціатива провела аналіз обсягів перевезень Київського метрополітену протягом останніх десяти років. В результаті вдалося з'ясувати, що після початку війни у 2014 році ситуація із роботою метро не сильно змінилася.

Проблеми розпочалися під час пандемії коронавірусу. Того року метро зупиняло свою роботу на декілька місяців, а після її поновлення пасажиропотік у зв’язку з карантинними обмеженнями не повернувся на попередній рівень.

Ситуація почала покращуватись у 2021-му році, до початку повномасштабного вторгнення росії. Але війна обвалила показники ще більше, і 2022 рік став для Київського метрополітену найгіршим періодом.  

Зазначимо, що раніше на сторінці Київського метрополітену у Facebook також повідомляли, що у 2022-му році було перевезено понад 160 млн пасажирів, а в новорічну ніч в якості укриття метро скористалися понад 5000 осіб.

“Традиційно завантаженою залишається Святошинсько-Броварська лінія. За нею Оболонська-Теремківська, а найменш завантажена Сирецько-Печерська лінія”, – сказано в повідомленні.

Як працює метро у столиці 

Метрополітен у цілодобовому режимі працює як укриття. Там є усі найнеобхідніші умови: питна вода, санітарні вузли та можливість підзарядити гаджети (деталі ми писали тут). Прохід на станції метро в комендантську годину (із 23:00 до 05:00) під час повітряної тривоги такий:

  • при вході в метрополітен як укриття обов’язково необхідно мати документ-посвідчення особи;
  • прохід на станції для укриття забезпечують правоохоронці. Контакт поліції розміщено біля входу. Також для виклику чергового можна
  • скористатися дзвоником біля вхідних дверей;
  • уночі працює той же вестибюль, що й у денну зміну.

Раніше ми писали, що проблеми з турнікетами в київському метро створили великі черги. Крім того, у Києві відкриють дві станції метро, які не працювали з початку війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 



Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube